Potpourri je vůně do bytu, která vám provoní domov. Najdete v ní růži, levanduli a pomerančovou kůru. Také levandulovou silici. Výhoda potpourri je, že je nesmrtelné. Až přestane vonět, stačí ho znovu smíchat se silicí. Výběr silic je velký, já jsem použila levanduli. Použít můžete jednu silici anebo je mezi s sebou různě míchat a vytvořit další voňavé kombinace. Mám ráda, když náš byt voní.

Chcete provonět váš byt? Vyrobte si potpourri. Je to velice jednoduché a tak vám s ním mohou klidně pomoci i děti.

Co budete potřebovat:

  • 1 hrnek lístků sušené růže
  • Usušená kůra ze 2 pomerančů
  • Sušená levandule: celé větve nebo jen pupeny
  • Levandulová silice (nebo jiná: růže, pomeranč, citrón…)

 

Postup

  1. Lístky růže se dají koupit v e-shopech, kde mají suroviny na výrobu kosmetiky (Mýdlový svět). Nebo si můžete otrhat růžičku z vlastní zahrádky a nechat uschnout na nějakém tácu.
  2. Pomeranč oloupejte a kůru natrhejte na menší kousky. Rozložte jí na talíř a nechte do druhého dne uschnout.
  3. Teď už jen stačí smíchat vše dohromady. Pokud používáte levanduli i se stonkem trochu je polámejte.
  4. Vše zakapejte levandulovou silicí. Většinou dávám 10-20 kapek. Začněte menším množstvím a přidávejte, dokud s vůní nebudete spokojeni. Toto velké balení levandulové silice mám od Tierra Verde (ESHOP). Mají tam i grep, citrón, borovici…

5. Potpourri uložte do sáčku nebo zavřené dózy. Nechte týden stát, aby se vůně propojily.

Potpourri nasypte do misky, aby se mohlo rozvonět do celého bytu. Já jsem použila kokosovou misku (mám ji od Bali balanc). Vypadá to krásně.

Až potpourri přestane vonět, zakapejte silicí a promíchejte. Vůně můžete střídat. Skvělé kombinace jsou například levandule-citrón, levandule-pomeranč, borovice-citrón, citrón-pomeranč, rozmarýn-citrón…

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok