Sérum na urychlení růstu řas a obočí, které jim zároveň dodá i potřebnou výživu. Řasy po něm rychleji rostou a jsou silné. Sérum můžete nanést i na obočí pro jeho zahuštění. Jako obal jsem zvolila prázdnou řasenku. Stačí vyndat kartáček a sérum rovnou nanést.

SurovinY

  • 1 obal od řasenky*
  • Ricinový olej (okolo 10-15ml)
  • 5 kapek esenciálního rozmarýnového oleje

*kupuji na mydlovysvet.cz nebo pokud se vám nechce obal kupovat můžete sérum vmasírovat do řas prsty. Také je možné použít vymytý obal po staré řasence, ale je to dost pracné.

 

Příprava

Ricinový a rozmarýnový olej smíchejte. Pokud nemáte odměrku zkuste množství ricinového oleje odhadnout od oka a když toho bude moc uložíte si zbytek do jiného obalu.

Na přelití séra do řasenky je ideální malá injekční stříkačka. Jen do ní natáhnete sérum, vložíte do otvoru v řasence a zmáčknete. Jde to ale i s igelitovým pytlíkem u kterého na rohu ustřihnete malou dírku. Ustřihnutý kraj přitiskněte k řasence a zmáčkněte. Chce to mít co nejblíž jinak vám to vyteče.

 

Použití: sérum před použitím protřepejte. Vytáhněte kartáček a naneste s ním sérum na horní i dolní řasy. Řasy s ním pročesejte. Pokud je moc mokrý otřete okraje o řasenku. Kdyby se vám pár kapek dostalo do oka není to škodlivé, jen je to nepříjemné. Ideální doba na nanášení séra je před spaním.

Opakujte každý den.

 

Nemáte obal na řasenku? Použijte malou dózičku, lahvičku s kapátkem nebo něco podobného. Sérum nanášejte prsty, vatovou štětičkou nebo malým štětečkem.

 

Nemáte rozmarýnový esenciální olej? Fungovat bude i samotný ricinový olej. I bez rozmarýnu je velice účinný.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok (nebo podle data spotřeby použitých olejů)