Vyrobte si domácí ekologický sprej proti plísním. Neobsahuje žádné chemikálie a na rozdíl od Sava a podobných produktů voní velice příjemně. Sprej je určený k odstranění již vzniklé plísně nebo jako prevence proti vzniku nové. Použít ho můžete na sprchové kouty, vany, umyvadla, dlažbu nebo toaletu. Je určený na neporézní povrchy takže ho nepoužívejte na dřevo a podobné materiály. Olej z tea tree tedy z čajovníku má silné desinfekční a protiplísňové účinky a spolu s octem s plísní zatočí. Recept je velice snadný, vlastně stačí vše jen smíchat. Pojďme se podívat jak na to:

Surovin

  • 250ml převařené vody nebo destilky
  • 250ml octa
  • 40-50 kapek esenciálního oleje tea tree

 

Obal: sprejovka (koupít v eshopech se surovinami na výrobu kosmetiky nebo vymyjte láhev po starém čističi)

 

 

Všechny suroviny smíchejte a nalijte do sprejovky.

Použití:

Postižené místo postříkejte sprejem a nechte působit. Nestírejte. Přípravek můžete nanést a nechat přes noc působit, druhý den setřete papírovou utěrkou a naneste znovu. Množství aplikací závisí na míře napadení. Pro maximální účinek používejte každý den dokud plíseň nezmizí. Sprej je určený na neporézní povrchy jako jsou dlaždice, sprchové kouty, vany nebo umyvadla. Lze také použít jako prevence proti vzniku plísní. V místech kde se vyskytuje větší vlhkost nastříkejte a setřete.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: min. 2 měsíce

 

Kde koupit esenciální olej z tea tree?

Koupíte ho na stránkách eshopu se surovinami na výrobu kosmetiky. Celá lahvička stojí od 50 do 150 korun a vydrží vám na několik sprejů. Také ho můžete využít do dalších receptů (čističe domácnosti, desinfekce…)