Kdo by nechtěl velké a plné rty? Je mnoho způsobů jak si rty zvětšit od botoxu až po přírodnější techniky. Jednou z nich je zvětšení rtů pomocí skořicového oleje. Stačí když do malé lahvičky nalijete trochu oleje a přidáte pár kapek skořicového oleje. Když zvětšující olej nanesete na rty začne okamžitě působit. Skořice rty prokrví a za pár minut budou červené a plnější. Účinek trvá pár hodin a potom je třeba nanesení opakovat. Jedná se o recept za pár kaček takže ho můžete používat tak často jak potřebujete.

SurovinY

  • 1 lžíce oleje (používám mandlový)
  • 20-30 kapek esenciálního oleje skořice (vyzkoušejte kolik skořicového oleje vám vyhovuje, u citlivějších osob to může být menší množství)

Obal: skleněná lahvička s kuličkou. Použít můžete i suchý, vymytý obal po lesku na rty nebo také dózu a nanášet olej prstem či štětcem)

 

Příprava:

  1. Nejdříve si do malé misky nalijte olej. Použít můžete jakýkoliv olej máte po ruce. Já nejradši používám mandlový olej. Nevhodný je kokosový olej který tuhne a do lahvičky s kuličkou je tedy nevhodný.
  2. Do oleje přidejte 20 kapek skořicového oleje a promíchejte. Otestujte jestli vám olej vyhovuje. Pokud je slabý a necítíte žádné mravenčení přidejte dalších 10 kapek.
  3. Olej přelijte pomocí malého trychtýřku do lahvičky a uzavřete.

 

Použití:

Olej naneste na rty a nechte minutu až dvě působit. Skořice může trochu pálit nebo můžete cítit mírné mravenčení. Není nutné olejíček smývat, ale pokud chcete můžete ho setřít. Během chvilky začnou rty červenat a zvětšovat se. Efekt vydrží pár hodin a proto použití opakujte několikrát za den (podle potřeby). Pálení je krátkodobé a do pár minut zmizí. Pokud vám to není příjemné můžete ho naředit přidáním dalšího oleje.

Test citlivost: před použitím nejdříve otestujte skořici na malém kousku kůže. Pokud se u vás vyskytne alergická reakce rychle olejíček smyjte a již nepoužívejte. Je také možné, že stačí ubrat skořicový olej a budete to v pořádku.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok