Podzim už je za dveřmi a tak už jako prevenci začínám posilovat imunitu. Ráda bych si užila lyžování a procházky po zasněženém poli…prostě zimu se vším všudy. Teda až na to nachlazení, které k zimě většinou patří, to ráda vynechám😆
Denně teď zařazuji do jídelníčku Amalaki, což je ovoce s neuvěřitelně vysokým obsahem vitamínu C. Kupuji ho u Everest Ayurveda a to ve formě horkého nápoj-což je prášek z amalaki. Prášek se dá použít na přípravu horkého nápoje, do smoothies i kaší. Ráno jsem si z Amalaki udělala výborné smoothie. Je výborné, dost syté na to, aby nahradilo i snídani. Obsahuje dostatek vlákniny, vitaminu C a navíc má lehce pikantní chuť, která vás po ránu pěkně nakopne 🙂.

Amalaki se dá koupit i sušené, prodává ho též Everest Ayurveda. Je to dobré. Pro posílení imunity si stačí dát denně pár kousků tohoto ovoce.

tady je receptík:

Smoothie s Amalaki a zázvorem

100g bílého jogurtu
1 banán
1 lžička Amalaki horkého nápoje se zázvorem
1 lžička medu
1 lžička ghí (pro dobré trávení, ale lze vynechat)
1/4 lžičky mleté kurkumy (skvělá na posílení imunity, při problémech se žaludkem nebo nespavostí)
Špetka mletého černého pepře (posiluje účinky kurkumy)

 

Takto vypadá horký nápoj s amalaki. Na výběr je nápoj pouze s amalaki anebo pak s dalšími superpotravinami. Doma mám nápoj se spirulinou, ashwagandhou, růží, lotosem a zázvorem. Do receptu jsem použila zázvorový, ale byl to jen vzoreček, který jsem dostala k objednávce. Naposledy jsem recept opakovala s lotosem. Nápoj s lotosem a nápoj s růží je dělaný přímo pro nás ženy. Například růže je prospěšná na pleť.

Všechny je najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/ajurvedske-horke-napoje-ze-superfoods

   

 

Příprava nápoje:

Vše dejte do mixéru a rozmixujte.