Vůni čerstvého prádla máme rádi asi všichni. Komu by se také nelíbilo když jeho prádlo krásně voní. Jak ale udělat aby prádlo chvilku po vyprání nebo po delším pobytu ve skříni stále vonělo?

I ty nejlepší aviváže a prací prostředky brzy dovoní a během té doby prádlo ještě může načichnout různými pachy z okolních místností (cigarety, vůně z kuchyně atd). Teď už to bude jen minulost. S tímto osvěžovačem prádla můžete svému oblečení, ložnímu prádlu nebo dokonce i koberci či látkové sedačce dodat vůni vaší oblíbené aviváže, která nikdy nezmizí. Vydrží velmi dlouho a až dovoní, stačí nastříkání opakovat a vůně je vmžiku zpátky.

Je to neskutečně levný a snadný recept a přesto je velice účinný. Je to jeden z mých nejoblíbenějších receptů, protože po prvním vyzkoušení jsem si ho hned zamilovala. Stačí na prádlo párkrát stříknout a nechat doschnout, je to dost malé množství na to, aby prádlo bylo během chvilky suché. Vaše oblečení bude voňavé několik dnů (nebo déle) a když už se vůně začne ztrácet stačí aplikaci opakovat.

Sprej používám i na matraci a hlavně na ložní prádlo. Miluju když při spánku cítíte povědomou aviváž a připadáte si jako kdyby byla postel každou noc nově povlečená.

Provoňte své prádlo a užívejte si vůni čerstvě vypraného prádla po celý den.

 

SUROVINY

  •  450ml vody
  • 60-120ml vaší oblíbené aviváže
  • obal: sprejovka 

*množství se může měnit v závislosti na použité aviváži. Vyplatí se koupit nějakou příjemnou vůni, která dlouho vydrží. Levné aviváže se nevyplatí, vůně hned zmizí.

Vybrat můžete i z řady aviváží, pokud chcete, aby byla aviváž šetrná k životnímu prostředí.

Kde koupit sprejovku?
Sprejovky kupuju a to na www.kutilov.cz. Jedna mi vydrží 1-2 roky. Každá má jiný rozptyl, chce si to vyzkoušet. Třeba malé sprejovky pokryjí hodně malou část oblečení a bude vás bolet ruka z toho, kolikrát budete muset sprejovku zmáčknout. Taky by se měla vůně pěkně rozptýlit a ne udělat mokré kolo. Oblečení má být jen lehce vlhké a během chvilky uschnout.

PŘÍPRAVA

Aviváž nalijte do sprejovky a poté ji dolijte vodou. Nechte si místo, aby šla protřepat. Sprejovka, kterou jsem použila je na 500ml.

Začněte menším množstvím aviváže – 60 gramy a běžte ji vyzkoušejte na oblečení. Pokud je vůně slabá, přidejte další aviváž nebo je-li silná přidejte vodu. Množství vaší oblíbené aviváže si zapište abyste už měli na příště přesný poměr.

 

POUŽITÍ:

Nejdříve aviváž ve spreji protřepejte aby se opět spojila s vodou. Tady jsou možnosti, na co aviváž můžete použít:

Povlečení: nastříkejte z asi tak 50 centimetrové vzdálenosti a pokryjte ho vůní. Také můžete nastříkat matraci. Na spaní je ideální aviváž s vůní levandule, protože levandule zlepšuje kvalitu spánku a uklidňuje. Povlečení i matraci stříkejte alespoň hodinu před spaním aby aviváž stihla uschnout.

Oblečení na sušáku: nastříkejte ze vzdálenosti asi tak 30 cm po celé délce sušáku. Po vyprání může aviváž přidaná do pračky rychle vyprchat. Takto bude oblečení před uložením do skříně provoněné a vůně tak déle vydrží.

Oblečení ve skříni: z asi tak 50 cm vzdálenosti nastříkejte jak komínky tak oblečení zavěšené. Když si pak na sebe vezmete oblečení ze skříně bude vonět jako byste ho právě vytáhla z pračky.

Plyšové hračky: za 15 cm nastříkejte hračky budou vonět jako čerstvě vyprané (nicméně prát se musí tak či tak, ale takhle budou krásně vonět)

Látková sedačka, polštářky, koberce: ze vzdálenosti 30-50 cm nastříkejte po celé délce. Nejdříve vyzkoušejte na malém skrytém kousku jak látka s aviváží reaguje. Nikdy mi flek po aviváži ve spreji nezůstal ale jistota je jistota.

 

Skladování: při pokojové teplotě (v koupelně)

Trvanlivost: několik měsíců