Máte rádi cheesecake? Já také a moc. Proto jsem si pro tento rok připravila tyto úžasné kuličky, které chutnají jako můj oblíbený dort. Bez čerstvého sýra by se cheesecake neobešel a tak ho budete potřebovat i na přípravu těchto kuliček. Protože se jedná o nepečené cukroví je postup velice snadný. Stačí všechno smíchat, udělat kuličky a polít je čokoládou. Nepečené cukroví má kratší trvanlivost, ale pokud si chcete vše připravit už na začátku prosince stačí když kuličky zamrazíte. O Vánocích je stačí nechat povolit na lince nebo přes noc nechat v lednici. Budou chutnat stejně skvěle, jako když jste je tam na začátku prosince schovávali.

Suroviny

  • 100g bebe dobré ráno máslové (nebo jiné máslové sušenky)
  • 85g čerstvého sýra*
  • 35g cukr moučka

Na obalení:

  • 100g čokolády (já bílou a hořkou)

*například Palouček z Lidlu, ale lučina nebo žervé by také měli být v pořádku. Čerstvý sýr je většinou balený jako kostka v alobalu

Příprava

  1. Sušenky rozmixujte na prášek nebo rozdrťte válečkem. Přidejte čerstvý sýr a moučkový cukr.
  2. Těsto dejte ztuhnout na 15 minut do lednice, aby se trochu zpevnilo. Poté můžete tvarovat kuličky.
  3. Kuličky zatím vraťte do lednice a dejte rozpustit jednu nebo více druhů čokolády. Používám vodní lázeň, ale také jí můžete rozpustit v mikrovlnce (trvá to asi 25 sekund, ale v půlce zastavte na promíchání)
  4. Na závěr kuličky obalte v čokoládě a pokládejte na tác vyložený pečícím papírem. Obalené kuličky vraťte do lednice a nechte je ztuhnout. Já jsem na ozdobu použila ještě špetku čerstvě udělaného griliáše.

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 3-4 dny, ale kuličky můžete zmrazit pro delší trvanlivost a vždy si jich pár vyndat