Koberce potřebují deodorant? Ano potřebují. Každý koberec vlivem prostředí zachytává vůně jako je například kouř nebo vůně z kuchyně. Jedlá soda odstraňuje zápach a zanechá koberce voňavé. Používá se i na oživení barvy a čištění koberců. Odstraní cigaretový kouř, stopy po domácích mazlíčcích a vše čím koberec načichl. Esenciální olej pak koberec krásně provoní. Můžete si vybrat uklidňující levanduli nebo osvěžující citrón. Výběr už samozřejmě nechám na vás. Provonění koberce je velmi snadné: stačí deodorant na koberec na sypat a po několika hodinách vysát. Tradáááá a koberec už je zase voňavý.

Suroviny

  • 100g jedlé sody
  • 10-15 kapek esenciálního oleje nebo vůně do kosmetiky*

*vůni si vyberte nebo použijte co máte po ruce. Například na Vánoce používám mix hřebíčku a skořice. V případě vůně do kosmetiky možná budete muset použít více kapek, záleží na síle. Na výběr jsou i takové vůně jako je čokoláda s pomerančem nebo vůně lesa. Je tedy jen na vás jakou vůni zvolíte

Příprava a POUŽITÍ

  1. Jedlou sodu promíchejte metličkou s esenciálním olejem. Snažte si jí dobře začlenit. Pro intenzivnější vůni přidejte o něco více. Soda ale musí zůstat sypká aby prošla sítkem.
  2. Přes jemné síto „pocukrujte“ suchý koberec. Přesně množství není dané. Záleží na velikosti koberce. Tohle množství by mělo vystačit na koberec o velikosti manželské postele. Pro větší koberce dávku znásobte.
  3. Nechte minimálně 4 hodiny, ale klidně i přes noc působit. Snažte se po koberci nešlapat (proto je ideální noc nebo udělat to než jdete pryč)
  4. Jedlou sodu důkladně vysajte a užijte si čistý a voňavý koberec

 opakujte 1*za 2 měsíce

Skladování: sodu dopředu nesmíchávejte s esenciálním olejem. Vůně by postupně slábla. Vždy je přidávejte až těsně před použitím

TIP: jedlou sodu kupujte na internetu kde se dá koupit 1 kilogram okolo 25 korun. V obchodě prodávají malé sáčky a dost se prodraží.