Dětský pudr se vyrábí z kukuřičného škrobu a pár dalších surovin. Já osobně dávám přednost rýžovému škrobu, který je extra jemný, ale kukuřičný škrob funguje stejně dobře. Při péče o malé děti je to nutnost, která nesmí chybět. Většina dětských zásypů obsahuje mastek, u kterého se hodně často diskutuje o jeho škodlivém vlivu na zdraví. Ať už je škodlivý nebo ne, není pro výrobu zásypu nezbytný.

 Dnes se podíváme na to, jak si dětský zásyp vyrobit doma a z přírodních ingrediencí. Tedy vlastně ingredience, protože na jeho výrobu budete potřebovat jen jednu věc a tou je škrob. Samotný škrob je absolutně vyhovující a o nic méně fungující náhradou. Odstraní vlhkost a napudruje pokožku tak, že bude jemná jako dětská prdelka. Pudr nemusíte používat jen pro dítě, má mnoho dalších použití. Používám ho na obličej namísto komerčního pudru, také jako suchý šampon a na zvětšení řas (nanesu ho přes řasenku a pak nanesu druhou vrstvu). Mnoho maminek ale tento pudr používá právě jako přírodní náhradu za dětský zásyp a jsou s ním nadmíru spokojení. Proč by také neměl fungovat, když je to hlavní složka komerčního dětského zásypu?

SurovinY

  • Rýžový škrob (náhrada : kukuřičný)
  • Obal: cukřenka nebo dóza s víčkem do které uděláte dírky

 

Příprava:

 

Rýžový škrob: koupíte na internetu nebo v prodejnách s asijskými potravinami. Je vyrobený z rýže a je neskutečně jemný. Krásně drží na pokožce. Rýžový pudr je skvělý i na pleť jako náhrada za pudr. Krásně zmatní pokožku.

Kukuřičný škrob: jemný škrob seženete ve většině potravin, ale více se vyplatí koupit ho na internetu po kilovém balení. Vychází okolo 50 korun, což je mnohem levnější.

 Škrob přesypte do cukřenky nebo jiné dózy s dírkami.

Použití:

 

Dětský zásyp: Pudr používejte stejně jako normální dětský zásyp. Případně zbytky škrobu setřete jemným hadříkem

 

Na zvětšení řas: nejdříve naneste první vrstvu řasenky. Ještě než zaschne naneste pudr na malý štěteček a poklepte s ním řasy. Poté naneste druhou vrstvu řasenky. Řasy budou objemnější a větší

 

Na tělo: při opruzeninách, rozedřeném podpaží, problémech s pocením nohou. Dané místo pocukrujte pudrem. Použít můžete i jemný štětec na pudr, ale po každém použití ho promyjte a nechte zcela uschnout.

 

Pudr na obličej: pro delší výdrž makeupu, matný vzhled pokožky (natahuje do sebe vlhkost). V tomhle případě používám raději rýžový pudr, protože lépe drží na pleti. Štetec na pudr namočte do škrobu, oklepte ho a naneste na obličej krouživými pohyby. Pokud je na vás pudr moc světlý můžete ho smíchat s trochou hořkého kakaa.

 

Skladování: při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti

Trvanlivost: 1 rok