Ústní voda pro desinfekci ústní dutiny. Jablečný ocet zbaví jazyk a celá ústa bakterií (i těch co způsobují zápach z úst). Hřebíček osvěží dech a také pomáhá s vyléčením zánětu dásní. Pokud vás bolí zub hřebíček vám pomůže zmírnit bolest. Má totiž silné analgetické a protizánětlivé účinky. Ústní voda je vhodná ke každodennímu používání.

Cena je když se podíváte na seznam surovin skoro nulová. Když si vyrobím něco takového mám vždycky velkou radost. Ušetřila jsem nemalé peníze a mám kvalitní produkt vyrobený pouze z přírodních surovin. Na domácí výrobě je nejlepší poměr cena kvalita. Na jedné straně je přírodní produkt z kvalitních surovin a na druhé by měla být vysoká cena. My ale nejsme v obchodě a tak se můžeme těšit i z nízké ceny. Neříkám že to platí u všech domácích receptů, ale u většiny to tak je. 

SurovinY

  • 250ml vody
  • 2 lžíce jablečného octa (seženete ho ve skle, nejedná se o ocet v plastové láhvi)
  • 1 lžíce celého hřebíčku

 

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu.
  2. Vroucí vodou zalijte hřebíček, zakryjte a nechte úplně vychladnout.
  3. Přeceďte, přidejte jablečný ocet a promíchejte.Pokud na vodu nespěcháte přidejte ocet a nechte jí louhovat po dobu několika dnů. 
  4. Přelijte do čisté lahvičky

 

Použití: 1 lžíci nalijte do pusy a po dobu 30-60 sekund kloktejte. Poté vyplivněte. Pokud jste citlivý na chuť octa můžete pusu vypláchnout čistou vodou.

Nepijte rovnou z láhve. Ústní vodu nalévejte na lžíci, ať jí  nezkrátíte trvanlivost.

 

Skladování: při pokojové teplotě nebo v lednici

Trvanlivost: 1 měsíc (při změně barvy nebo vůně okamžitě vyhoďte)

 

TIP: Pro hodně silnou bolest pak použijte hřebíčkový olej které se nakape na vatičku a přiloží na bolavý zub.