Čerstvě připravený džus z mrkve je výborným zdrojem beta karotenu, vitaminu C a vitaminu A. Pokožka po něm bude krásně zářit a vypadat zdravě. Chia semínka obsahují omega 3 mastné kyseliny a dostatek vlákniny. Spolu s chia semínky tak tvoří mrkvový džus chutný nápoj na posílení imunity a hydrataci.

 Ráda si svoje džusy, smoothies a ostatní nápoje vylepšuji přidáním superpotravin. Chia semínka mám moc ráda a používám je každý den. Není ale nutné je přidávat jen do jídla, přidat je můžete i do svého oblíbeného nápoje.

SurovinY

  • 250ml mrkvové šťávy*
  • 1 lžíce chia semínek
  • Šnekový odšťavňovač*

 *Nemáte odšťavňovač? Mrkvovou šťávu seženete i v obchodě. Sáhněte ale po 100% neslazené mrkvové šťávě, tedy bez přidaného cukru.

Příprava

Mrkve oloupejte, rozkrojte na půl nebo čtvrtku a odšťavněte. Na získání potřebného množství šťávy bude zapotřebí přibližně 350g mrkve. Šťávu smíchejte s chia semínky a promíchejte. Nápoj nechte 10 minut odstát aby semínka nabobtnala, nebo ho dejte do lednice pro pozdější použití.

TIP: pokud se bojíte o svůj odšťavňovač můžete mrkev předem namočit do vody. U slabších odšťavňovačů se doporučuje nechat mrkev ve vodě 8 hodin. Mrkev s vodou dejte na noc do lednice a ráno vodu slijte.