Recept na osvěžující Mojito, které připravíte během chvilky. Výhoda je, že ho můžete vypít, kolik chcete a klidně jít rovnou do práce nebo jet autem na nákup. Je totiž bez alkoholu.

U nás na vesnici jsem na autě závislá, protože pěšky si do žádnýho obchodu nedojdu. Proto nerada piju alkohol. Pak zjistím, že mi něco došlo a nemůžu si dojet nakoupit. Hold si to nasávání musím nechat až na večer:-D. Ne dělám si srandu, mě moc na alkohol neužije. Když už, tak si dám ráda nějaký koktejl jako je Piňa colada nebo jiný koktejl pro holky, jak tomu říká Jarda. Samozřejmě mi vždycky ten koktejl „pro holky“ skoro vypije a ještě chce přidat:-).

Na přípravu tohoto koktejlu budete potřebovat jen čerstvou mátu, limetu, třtinový cukr a k tomu vodu na zalití a kostky ledu. Zkoušela jsem to i bez ledu, ale s ním je to opravdu lepší:-).

 

 

Budete potřebovat:

  • 125ml studené vody
  • 8 kostek ledu
  • 6 lístků máty
  • 3 kolečka limety
  • 1-2 lžíce třtinového cukru*

*pro sladší mojito použijte 2 lžíce třtinového cukru, pro kyselejší jen 1 lžíci.

 

Postup

  1. Mátu otrhejte, budete potřebovat pouze listy. Listy máty dejte do misky nebo hmoždíře spolu s kolečky limetky (neoloupané) a třtinovým cukrem.
  2. Brčkem, lžičkou, vidličkou nebo paličkou vše trochu pomačkejte. Limeta pustí šťávu, uvolní se i chuť z citrónové kůry a mátových listů. Použijte, co máte po ruce😊.
  3. Vysokou sklenici naplňte až po okraj ledem. Poté do ní nalijte připravenou směs na Mojito a zalijte studenou vodou.
  4. Promíchejte a nápoj je hotový.
  5. Na ozdobu můžete použijte kolečka limety, které nařízněte a dáte na okraj sklenice. Také můžete přidat větvičku máty.

 

Rovnou podávejte😊

 

A co takhle celý džbán?

Množství surovin znásobte do požadovaného množství Mojita. Limetu, cukr a mátu dejte do misky a vše podrťte. U většího množství můžete použít třeba šťouchadlo na brambory. Poté nalijte do sklenice a zalijte studenou vodou.

Rozlévejte do sklenic s ledem anebo dejte led rovnou do džbánu.

Poznámka: Mojito neskladujte delší dobu. Limetová kůra se uvolní do nápoje a ten zhořkne. Jedna možnost tu ale je. Aby vám Mojito vydrželo déle, vyřízněte z Mojita pouze dužninu. Nesmí na ní zůstat bílá část. Anebo rovnou limetu vymačkejte. Na 500ml nápoje bez ledu bych použila šťávu z 1 limeta, na 1 litr tedy použijte limety dvě. 

 

A co brčko? Vyzkoušejte pšeničná brčka, která jsou šetrná k přírodě. Koupíte je na www.slamky.com. Více o nich najdete v tomto článku: Pšeničné slámky

 

Pšeničné slámky