Dneska jsem dostala chuť na Mojito. Venku sice pršelo a bylo chladno, ale léto se blíží a já mám čím dál tím větší chuť Mojito, Piňa coladu a jiné letní nápoje. V létě si tyhle osvěžující nápoje užívám, co to jde.

Hlavně to chce mít dostatek ledu v mrazáku. Mám hodně formiček na led, takže najednou můžu udělat spoustu ledu. Doporučuju silikonové formy na led, z těch se totiž vyklápí jedna radost. Zato s těmi plastovými je to docela boj.

Tentokrát jsem Mojito vylepšila práškem ze sušeného ibišku. Ibiškové květy seženete v obchodě Shams. Dodá nápoji nádhernou barvu, trochu kyselejší chuť a navíc má vysoký obsah vitaminu C.

 

Budete potřebovat:

  • 250ml studené vody
  • 6 koleček limety
  • 16 kostek ledu
  • 12 lístků máty (čerstvé)
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • Sušený květ ibišku (Koupíte ZDE)

 

Ibišek:

Sušený květ ibišku mám z obchodu Shams : www.shams.cz. Na výběr je 100g, 200g a 1kg velké balení. Ibišek se vám bude hodit nejen do tohoto Mojita, ale také z něj uděláte skvělý ibiškový čaj, ibiškové sušenky nebo egyptský ledový čaj Karkadé.

Postup:

Limetu nakrájejte na kolečka. Společně s lístky máty a třtinovým cukrem trochu podrťte. Můžete použít hmoždíř, anebo jen misku a vidličku nebo lžičku. Zkrátka použijte cokoliv, čím vše pomačkáte.

Vše společně pomačkejte, ať máta a limeta uvolní chuť.

Ibišek dejte do mlýnku na kávu a rozmixujte na prášek. Použít lze i mixér nebo paličku.

Prášek prosijte a přidejte k limetce. Dobře promíchejte.

Sklenice naplňte ledem, rozdělte do nich tuto směs a zalijte studenou vodou. Toto množství vám vystačí na 2 sklenice anebo 1 velkou.

Ozdobte kolečkem limety a větvičkou máty. Rovnou podávejte.

Poznámka: Po delší době by díky limetce zhořkl. Pro delší trvanlivost raději šťávu z limety vymačkejte.

Dobrou chuť

 A co brčko?

Protože k Mojitu neodmyslitelně patří brčko, mám pro vás skvělý tip. Jsou to brčka vyrobená ze pšenice. Jsou 100% kompostovatelná a na rozdíl od těch plastových přírodě nijak neškodí.

Vše o těchto brčkách zjistíte v tomto článku: Slámky ze pšenice

Pšeničné slámky