Poslední rok jsem stále přemýšlela nad koupí nových brýlí. Mám jen jedny a proto už za těch pár let nejsou v nejlepší kondici. Na druhou stranu jsem nechtěla utrácet, protože vím nové brýle stojí od 4 tisíc výše. Přeci jen se člověk vždycky rozmýšlí, počítá každou korunu a nakonec skončí u rozhodnutí že mu jedny brýle stačí. Mít pouze jedny brýle má ale jednu velkou nevýhodu a tou je chybějící náhradní pár brýlí. Nemám sice deset dioptrií ale oči už mám natolik zvyklé, že bez brýlí skoro nic nevidím. Řízení auta bez brýlí by tak určitě nebyl dobrý nápad a při cestě do práce bych si ani nepřečetla číslo přijíždějícího autobusu. Naneštěstí jsem na to že mám pouze jedny brýle doplatila. Venku bylo krásně teplo a tak jsme s Jardou byly v bazénu na dvorku. Bohužel mě nenapadlo nic lepšího než si dát brýle na ručník. Jardovi jsem o tom řekla, ale sama vím že tyhle informace se mu okamžitě vykouří z hlavy. Abych to zkrátila: brýle skončily na maděru. Tak a co teď? Brýle v háji a já přeci musím chodit do práce, jezdit autem…Začalo tedy pátrání po levných brýlích s co nejkratší dobou doručení.

S vybíráním brýlí v optice mám hodně špatné zkušenosti. Fronty, nepříjemné prodavačky, vysoké ceny. Chci aby mi nové brýle slušeli, chci se v nich cítit dobře a to chvilku trvá. Když se ale prodavačka tváří tak že ji otravujete a s každým dalších vyzkoušeným párem brýlí které vám vyndá ze zamčené vitríny jí dochází trpělivost není to nic příjemného. Když jsme byly mladší koupila jsem si brýle které byly naprosto otřesné a já jsem se styděla něco takového vůbec nosit. Ve stresu se neumím rozhodovat a tak to dopadlo špatně. Další věc je že když se mi nějaké brýle konečně líbily řekla mi prodavačka cenu 8  tisíc, 10 tisíc…no prostě hrozně vysoké sumy. Hlavně že jsem jí tisíckrát opakovala že chci brýle do 4 tisíc. Už jsem se bála, že mě čeká podobný zážitek, ale naštěstí jsem našla reklamu na Alensu – eshop s brýlemi které vám přijdou domů poštou.

Na webu www.alensa.cz si tak můžete objednat dioptrické brýle na míru bez nutnosti někam chodit. Mimo dioptrické brýle nabízí i kontaktní čočky nebo brýle sluneční. Na výběr máte různé výrobce od značek Ray-ban, Tommy Hilfiger až po značku Crullé. Právě značka Crullé mě zajímala nejvíc kvůli nízkým cenám. Cena obrouček se pohybuje od neuvěřitelných 499Kč do 799Kč, což je cena na kterou jsem se v kamenných prodejnách nikdy nedostala. Možná si říkáte jak byste si mohli vybrat brýle po netu, já jsem taky nechápala jak by to mohlo probíhat. Proto mě velice mile překvapilo virtuální zrcadlo, kde si přes webkameru brýle můžete vyzkoušet. Je to vlastně jako kdybyste byly v obchodě a koukali na sebe do zrcadla. Tím jsem byla rozhodnutá, že si brýle u Alensy koupím. Dalším překvapením bylo také možnost získat příspěvek na brýle 150Kč. V srpnu byl příspěvek na brýle zrušený, ale Alensa se rozhodla příspěvky poskytovat i nadále. Jen musíte mít papírek od vašeho optika nebo optometristy. Já jsem si pro něj raději došla také, aby byly hodnoty na brýlích aktuální.

V eshopu najdete přes 200 druhů brýlí značky Crullé a většinu z nich si můžete vyzkoušet přes zmíněné virtuální zrcadlo. U každých brýlí pak najdete fotku brýlí, kompletní rozměry a také možnost vyzkoušet brýle virtuálně. K vyzkoušení brýlí je nutné mít zapnutou web kameru. Doma nemáme moc rychlé připojení a proto jsem někde musela chvilku počkat ale jinak vše fungovalo bez problémů. Zkoušení brýlí byla vlastně docela zábava. Dokonce se přidat i Jarda a já jsem mu dělala něco jako módní přehlídku. S brýlemi se můžete také vyfotit a stáhnout si fotku do počítače (já jsem si každou popsala názvem brýlí abych věděla jaké to jsou). Pak si fotky s vybranými brýlemi můžete porovnat a najít svého favorita.

Tady je příklad toho jak vypadá virtuální zrcadlo:

 

Takhle vypadaly přes web kameru. Snažila jsem se neusmívat abych viděla jak na mě vypadají když se tvářím normálně😊

                       

 

Po vyzkoušení snad všech brýlí v sortimentu zůstalo 10 favoritů. Teď bylo důležité změřit brýle které mám doma a porovnat je s rozměry u vybraných brýlí,. Některé byly o hodně širší nebo měly moc velká skla. Nakonec vyhrály dvoje brýle. Přemýšlela jsem nad tím které si koupím. Když jsem ale zjistila, jak jsou levné rozhodla jsem se pro oboje. Nikdy jsem dvoje brýle neměla, ale chtěla jsem mít jistotu, že mám náhradní a také jsem jako žena byla ráda že je budu moci střídat k různému oblečení. Vyhrály u mě černé a fialové, tedy mé nejoblíbenější barvy.

Cenu skel pak najdete pod cenou. Na výběr jsou základní, ztenčené, super tenké a ultra tenké. U každého typu skel je uvedené pro jaké dioptrie jsou daná skla vhodné. V pravé části obrazovky také zadáváte údaje z lístečku od doktora. Hned jak je zadáte skla se vyberou sami. Já mám 1,5 a 1,75 dioptrie na což stačí základní skla. Samozřejmě si mohu zvolit ultra tenké, pokud chci brýle lehčí, to už je na osobních preferencích. Když se zaregistrujete bude si web vaše informace pamatovat a při další objednávce se vám hodnoty vyplní sami (v případě změny je samozřejmě můžete upravit). Ke sklům jsem ještě chtěla zmínit jejich kvalitu. Určitě všichni víte, že se za kvalitnější skla připlácí. U Alensy ale ne. Skla jsou v té nejvyšší kvalitě. V ceně máte všechny níže uvedené úpravy. Já jsem za to hrozně ráda, protože vím že jsem tyto výhody odmítala kvůli vyšší ceně a pak jsem toho dost litovala.

V ceně každých skel jsou tyto úpravy:

 • UV filtr- chrání vaše oči před škodlivým UVA a UVB zářením
 • Tvrzení- úprava proti poškrábání
 • Antireflexní úpravu- snižuje oslnění, zvyšuje komfort vidění
 • Samočistící vrstvu- proti usazování mastnoty a prachu na povrchu čočky
 • Superhydrofobní úpravu- odpuzuje z čoček kapky vody
 • Oleofobní a antistatickou úpravu

 

Zbývalo už jen změřit vzdálenost zornic (neboli PD hodnotu). Je to důležité pro správné vycentrování skel. Stačí si stáhnout pravítko, vytisknout, vystřihnout a změřit. Pravítko se nasadí na nos a hned vidíte kolik to je. Raději jsem poprosila Jardu aby se podíval. Přeci jen z pohledu druhé osoby je to jednoduší. Vzdálenost zornic i údaje z papírku jsem zapsala do okének u brýlí a raději je ještě několikrát zkontrolovala.

 

Další překvapení na mě čekalo v košíku a to hned tři:

 1. Doručení je zdarma. Doprava je zdarma nad 800Kč. To znamená, že brýle jsou zdarma vždy
 2. Dárek k nákup: mohla jsem si vybrat micelární vodu 400ml nebo sluneční brýle. Vybrala jsem si micelární vodu
 3. Rychlé doručení: brýle jsem potřebovala dost akutně a tak jsem byla nadšená z rychlého doručení od 3-7 dnů. U některých brýlí je to dokonce méně. Na výběr je osobní odběr po celé ČR ,GLS, Česká pošta a dokonce i večerní doručení v co nejkratší době (u některých brýlí i to psalo 0-1 den). Vše je zdarma včetně express doručení!

 

 

Teď už jen zbývalo čekat než brýle přijdou….

 

 

O několik dní později:

 

Obsah balíčku

                                                   

 

Balíček byl doma a já jsem plná očekávání a trochu i obav jak to dopadne balíček otevřela. První čeho jsem si všimla bylo, že jsem ke každým brýlím dostala pouzdro na brýle a také hadřík. To mě velice mile překvapilo, protože doma žádné pouzdro nemám a nevím do čeho bych jinak brýle dala. Mimo micelární vody na mě čekal ještě jeden dárek a to 3 mezizubní kartáčky. Akorát mi došly a tak jsem dárek uvítala. A teď byly na řadě brýle…V hlavě si mi honily myšlenky typu: co když mi nebudou slušet? Potom jsem otevřela první brýle (vypadaly nádherně) a zkusila. Obavy vystřídalo nadšení. První jsem zkusila černé, byly přesně takové jaké jsem je očekávala. Pak přišly na řadu druhé…chvilka napětí než jsem brýle nasadila a opět nadšení! Huráááá sluší mi oboje. Hned jsem je šla ukázat rodině a příteli. Sklidila jsem s nimi velký úspěch což mě velice potěšilo. Hlavní ale je, že se v nich cítím dobře.

Tady jsou:

                                                   

Fialové  (https://www.alensa.cz/crulle-s1718-c2)           Černé (https://www.alensa.cz/crulle-s1714-c1

 

Aby těch překvapení nebylo málo všimla jsem si ještě jedné nečekané věci. Oboje brýle mají flexibilní nožičky. Můžete je ohýbat a vždy se vrátí do původního stavu. Vždycky jsem po nich toužila, ale byly dost drahé. No a teď je konečně mám. Tenčí nožičky se mi vždy ohýbaly anebo mě brýle tlačily za uchem. Takhle se brýle přizpůsobí tvaru obličeje a hlavně mě netlačí. Našla jsem ještě pár plusů které mi u jiných brýlí chyběli, tak to raději všechno shrnu:

 

Hodnocení brýlí značky Crullé

Mám brýle: Crullé S1718 C2 a Crullé S1714 C1 (klikněte pro zobrazení brýlí na eshopu).

Cena: velice nízká: Crullé S1718 C2 mě stály 2057Kč (659Kč obroučky a 1358Kč ztenčená skla). Cena Crullé S1714 C1 mě stály 1159Kč (659Kč obroučky a 498Kč základní skla). Chtěla jsem vyzkoušet jedny odlehčené tak jsou jedny o něco dražší.

Obroučky: velice lehké, Materiál obrouček: převážně plast. Dříve jsem měla kovové brýle ze kterých se mi časem odloupávala barva a brýle vypadaly hrozně. V případě těchto brýlí jsou obroučky z jedné barvy a tak není co by se loupalo😊

Skla: lehká a to v obou případech (ztenčené jsou o něco lehčí). UV filtr, tvrzené, antireflexní, samočistící vrstva proti usazování mastnoty a špíny, superhydrofobní úprava, oleofobní a antistatická úprava. Skla jsou díky úpravám které byly v ceně velice kvalitní. Snadno se čistí. Práce na počítači bez problémů.

Doprava: velice rychlá

Dárky: potěšily. Když si vezmu že v optice jsem dostala brýle v plastovém sáčku tak jsem vlastně dostala: 2 pouzdra na brýle, 2 hadříky na brýle, micelární vodu, mezizubní kartáčky, dopravu zdarma.

Web: velice přehledný, údaje o brýlích jsou podrobné včetně popisu jakému typu obličeje dané brýle sedí. Chválím i virtuální zrcadlo které mi výběr velice ulehčilo. Velký výběr brýlí, kontaktních čoček i slunečních brýlí. Zákazníkovi se výrobci snaží co nejvíce nákup ulehčit: virtuální zrcadlo, kompletní míry brýlí, pravítko na změření vzdálenosti zornic ke stažení…

Zajímavost: brýle nemají klasické plastové puntíky na nose připevněné šroubkem (nevím jak se tomu říká). Obroučky jsou jak vidíte na fotce řešené tak aby to nebylo nutné. Tím pádem nevznikají na nose nevzhledné otlaky jako v případě klasických brýlí. Nehledě na to, že mi to přijde hygieničtější, protože takhle se nemá kde usazovat špína

 

Plusy objednávání brýlí přes eshop alensa.cz:

 

 • Nemusíte nikam jezdit – šetříte palivo i čas
 • Velký výběr brýlových obrouček
 • Nízké ceny – kompletní brýle už od 997Kč
 • Doprava zdarma
 • Dárek ke každé objednávce
 • Mnoho úprav skel v ceně (UV filtr, tvrzení, antireflexní, samočistící vrstva, superhydrofobní úprava, oleofobní a antistatická úprava)
 • Možnost zkoušet si brýle tak dlouho jak chcete vy
 • Žádné fronty, čekání nebo nepříjemný personál
 • Možnost vyzkoušení brýlí přes virtuální zrcadlo (přes webkameru)
 • Kompletní rozměry brýlí – pomohou vám s výběrem.
 • Velice rychlé doručení
 • Možnost vrátit brýle pokud vám nesedí (pouze obroučky bez skel)

 

Já jsem nadšená a hlavně jsem ráda že mám konečně nové brýle (a to hned dvoje). Přitom jsem zaplatila méně než jsem vůbec mohla čekat. Rodiče už se chystají také koupit brýle. Dlouho to odkládaly kvůli ceně a teď si konečně mohou oba brýle dovolit. Jsem ráda že tento eshop existuje. Škoda, že jsem o něm nevěděla už dávno😊 Kupování brýlí už neberu jako něco negativního co musím přetrpět. Naopak mě to i bavilo a už se těším na další nákup.