Dvojbarevné smoothie plné vitaminů. Zkombinovala jsem mangové a špenátové smoothie. Chutnají skvěle a když je takhle nakombinujete, budou i nádherně vypadat.

Nevím proč, ale hodně lidí se špenátu v pití bojí. Není čeho se bát. Syrový špenát nemá výraznou chuť a když k němu ještě něco přidáte ani o něm nebudete vědět. Jediné co ucítíte, je mango a pomeranč.

Špenát je bohatý na železo, které hodně lidem chybí. Ještě nedávno jsem trpěla anemií způsobenou nedostatkem železa. Teď mám v mrazáku velký pytel špenátových listů a snažím se ho přidávat do svých receptů co nejčastěji. Poslední krevní testy dopadly dobře, takže to asi zabralo. Smoothie budu pít dál, a ne jen kvůli železu, ale také kvůli jeho chuti. Je vynikající!:-)

 

Budete potřebovat:

Mangové smoothie:

  • 1 mango (275g)
  • 1 pomeranč (185g)  – šťáva nebo celý pomeranč, jde použít oboje*

*lepší je použít celý pomeranč. Dužina obsahuje hodně vlákniny.

 

Špenátové smoothie:

  • 50g špenátových listů 
  • 50ml vody
  • polovina mangového smoothie (viz výše)

Příprava:

Nejdříve rozmixujte mango s pomerančem. Použít lze džus, čerstvá šťáva i celý pomeranč. Jen u pomeranče odstraňte semínka a tvrdé bílé části.

Polovinu rozlijte mezi dvě sklenice. Zbytek nechte v mixéru. Přidejte špenát, vodu a znovu rozmixujte. Nyní máte druhou vrstvu – špenátové smoothie. Nalijte do sklenici na vrstvu první a máte hotovo.

Kdo si chce trochu vyhrát, může vždy nalít trochu mangového a na to špenátového smothie. Střídejte, dokud vám obě smothie nedojdou.