V létě je potřeba se osvěžit. Ledové tříště, zmrzliny nebo nanuky jsou asi tím nejčastějším po čem v létě sáhneme. Kupované nanuky ale často obsahují zbytečně velké množství cukru a bohužel i minimum ovoce což zrovna není dobrá kombinace. Tyto nanuky to mají přesně naopak. Obsahují samé ovoce a jen minimální množství cukru. Používám třtinový cukr protože je zdravější, ale můžete ho nahradit bílým cukrem (stále to bude o dost méně cukru než v obchodě). Stačí rozmixovat jahody s cukrovým sirupem, rozlít do forem a nanuky jsou za pár hodin hotové.

Suroviny

  • 500g jahod
  • 60ml vody
  • 25g třtinového cukru*

*můžete použít i bílý

Příprava

  1. Vodu s cukrem přiveďte k varu. Potřebujeme aby se cukr rozpustil a nekřupal mezi zuby.
  2. Cukrový sirup nechte před použitím vychladnout.
  3. Když je sirup studený nalijte ho do mixéru a přidejte i jahody. Mixujte dokud jsou ve směsi nezbudou žádné kousky jahod.
  4. Pro nanuky bez zrníček použijte cedník s menšími oky. Tento krok je volitelný, ale uchrání vás zrníček zasekaných do dásně.
  5. Směs rozlijte do forem a dejte zmrznout na minimálně 4 hodiny. Pro větší množství nanuků použijte dřevěná dřívka (jednorázová). Po zmrznutí nanuky dáte pod teplou vodu a až půjdou vytáhnout uložíte do krabičky nebo sáčku. Také je můžete po jednom zabalit do potravinové fólie. Pokud jsou nanuky vlivem teplé vody rozteklé dejte je na talířek zmrznout. Do obalu je uložte až tak za hodinu. Zabráníte tak slepení nanuků.

 

Skladování: v mrazáku

Trvanlivost: několik měsíců