Nevím jakou máte matraci, ale na té naší se zničeho nic začaly tvořit žmolky. Není zrovna příjemné na nich spát protože i když jsou malé tak je cítíte. Odžmolkovač nemám a proto jsem se rozhodla, že použiji metodu kterou používám i na svetry. Stačí když žiletkou projedete matraci a žmolky budou pryč. Je to sice trochu pracné, ale pokud se jich chcete zbavit určitě tomu chvilku času rádi věnujete. Jak vidíte na fotce opravdu to funguje a žmolky jsou pryč.

Suroviny

  • Žiletka (ideálně levná jednorázová)
  • Vysavač

 

Příprava

  1. Žiletkou přejíždějte matraci abyste se zbavily žmolků. Chce to si vychytat ten správný úhel pod kterým se žmolky pustí. Mě fungovalo více rychlých tahů než jeden pomalí.
  2. Rukou žmolky odhrnujte pryč abyste zbytečně nepřejížděly stejná místa
  3. Jednou za čas postel vysajte a pokračujte tak kde žmolky zůstaly. Je to pracnější, ale funguje to. Máme matraci pro 2 osoby a trvalo mi to asi 15 minut, ale postel byla plná žmolků. Pokud to není tolik nebo máte menší postel budete to rychlejší. Pokud už se žmolky nepouštějí použijte novou žiletku. Já jsem použila asi 3 jednorázové.

Tip: Nepodařilo se vám odstranit žmolky z matrace anebo vás už nebaví je odstraňovat? Pořiďte si povlak na matraci. Jelikož mám alergii na roztoče, doporučuji tyhle protiroztočové povlaky od firmy nanospace.cz