Vyrobte dětem originální voskovky které nikdo nemá. Na výrobu budete potřebovat zbytky voskovek které už se nedají použít nebo můžete nalámat celé voskovky. Použít můžete nejrůznější tvary formiček nebo vykrajovátek a vytvořit tak pokaždé jedinečné voskovky. Figurky můžou být jednobarevné nebo zvolte více barev a vytvořte nejrůznější barevné kombinace. Používám silikonové formy s detaily jako jsou například perníkový panáčci na fotce. Voskovky tak budou mít i obličej a nebo jiné detaily. Výroba vám zabere jen pár minut. Na plnění formiček si můžete pozvat děti, určitě vám rády pomohou. Každý si bude moci vytvořit vlastní jedinečnou voskovku.

Suroviny

  • Úlomky voskovek (nebo celé voskovky)
  • Formičky nebo vykrajovátka*

*nejraději používám silikonové formičky ze kterých jde všechno lépe vyndat. použít můžete panáčky, zvířátka, mufinové formy nebo cokoli doma máte

Příprava

  1. Voskovky nalámejte na menší kousky (asi tak 1 cm), pokud to nejde použijte nůž. Nezapomeňte odstranit obal voskovek, ten tam zůstat nesmí.
  2. Silikonovou formu dejte na rovný plech nebo v případě vykrajovátek je položte na plech vyložený pečícím papírem.
  3. Formu nebo vykrajovátko naplňte kusy voskovek. V případě celých voskovek nejdříve voskovky nalámat. Pro různobarevné tvary a figurky použijte různé barvy voskovek. Do každé formičky dejte dost voskovek aby po rozpuštění nebyly voskovky moc tenké. Minimální výška je 0,5 cm, pak už by voskovky praskaly. Pro větší pevnost udělejte voskovky ještě vyšší.
  4. Troubu předehřejte na 170 stupňů.
  5. Plech vložte do rozpálené trouby na střední rošt a pečte 3-5 minut. Doba pečení se může dost lišit, proto voskovky sledujte a až budou úplně rozpuštěné troubu vypněte.
  6. Plech položte na linku a nechte voskovky úplně ztuhnout.
  7. Když už jsou tvrdé můžete je vyklopit a začít používat

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik let