Doma máme dvě kočičky, takže máme i dva kočičí záchody. Ani jedna se nechce o ten svůj dělit, takže jen jeden záchod nepřipadal v úvahu. Na čištění jsem dříve používala jen trochu jaru, ale to není ono. Hledala jsem něco šetrného, co je vhodné i pro zvířata a zároveň záchod dobře vyčistí. Na dně záchodu je často film od moči a je těžké se ho zbavit. Také mi vadilo, že po umytí byl záchod stále cítit.

Momentálně myju kočičí záchody Puerem od Tierra Verde a jedlou sodou. Na stránce Tierra Verde jsem našla plno eko produktů šetrných přírodě a to i včetně jejich obalů. Puer je bílý prášek, který ses vám bude hodit i při praní bílého prádla.

Jedlá soda od Tierra Verde

Jak vidíte na fotkách, soda i puer mají papírový obal, žádný plast. Čištění toalety pomocí Pueru funguje skvěle. Záchody jsou čisté a hlavně nejsou cítit. Jedlá soda pohlcuje pachy a dokonce pohltí i zápach moči. Na zkoušku jsem měla kilový sáček od každého. Teď si spíše koupím větší balení, abych měla na delší dobu. Jsem moc spokojená s výsledkem a hlavně jsem ráda, že to šlo i eko cestou😊.

 

Budete potřebovat

Puer od Tierra Verde

 

Poznámka: Pokud máte větší kočičí záchod, můžete udělat dvojnásobné množství. Většinou ale stačí, když je ponořené dno, aby se odmočilo a zbytek už jde umýt snadno.

 

Postup:

Puer nasypte do kočičího záchodu a zalijte horkou vodou. Voda musí být minimálně 40 stupňů teplá, aby se Puer rozpustil.

 

Nechte 30 minut působit. U většího znečištění i déle.

Poté vylijte (vylévám normálně do záchodu). Pokud je to třeba, ještě celý záchod vydrhněte a nakonec ho vypláchněte čistou vodou a nechte uschnout. Na mytí kočičího záchodu jsem si pořídila dřevěný kartáč. Mám ho označený, abych si ho nespletla.

 

Stačí nasypat nový kočkolit a hned jsou obě holky u mě:-). Samozřejmě se přetahují o to, která bude moci vyzkoušet kočkolit jako první. Tentokrát vyhrála Mavis:-).

Používám bílý kočkolit. Nejdřív jsem si myslela že je drahý, ale on se nakonec vyplatí. Netvoří tvrdé hrudky, to je výhoda. Jen každý den záchod vyberete. Až zežloutne, vyměníte ho za nový. Oproti šedému kočkolitu záchod není cítit močí a také se lépe myje. Po vysypání je záchod skoro čistý. Ten starý kočkolit se mi vždycky přilepil na dno a špatně se to čistilo.

Mimochodem kočkolit kupuji v Pepco za 89Kč sáček, to je asi nejlepší cena, za kterou jsem ho sehnala.

Spokojené kočičky:-)

 

Jak se zbavit zápachu:

Pro zbavení se všech pachů smíchejte 2 lžíce jedlé sody se 2 lžícemi vody. Pastou vydrhněte celý záchod. Nechte 15 minut působit a smyjte. Soda do sebe nasaje všechny pachy a záchod bude bez vůně. Množství sody můžete zvýšit, kdybyste s výsledkem nebyly spokojení. Já mám jen spodní nádobu, pokud máte krytý kočičí záchod, použijte dvojnásobnou dávku pasty ze sody.

Soda zároveň odstraní zbytek nečistot. Je abrazivní, ale nepoškrábe.

 

TIP:

Na umytí kočičího záchodu můžete použít dřevěný kartáč. Nějak ho označte, ať víte, že je pouze na kočičí záchod. Já používám tento: (jak jinak než od Tierry:-D).