Určitě to znáte: nádobí už není tak nablýskané jako bylo a není ani dobře umyté. Znamená to, že vaše myčka potřebuje vyčistit. Můžete si koupit čistič myčky anebo sáhnout po ekologičtějším řešením. 

Máte doma kyselinu citronovou? Ano? Tak to máte vše, co k vyčištění myčky potřebujete. Kyselina citronová s sebou vezme všechny usazené nečistoty a vodní kámen. Pojďme se tedy podívat na to, jak mít myčkou čistou a nádobí nádherně lesklé a čisté.

Suroviny

  • 250 gramů kyseliny citronové*

*doporučuji koupit velké balení. Malé sáčky se dost prodraží. Používám kyselinu citrónovou od Tierra Verde. Je totiž v papírovém obalu. Dá se koupit na eshopu: https://eshop.tierraverde.cz/

NÁVOD:

  1. Z myčky nejdříve odstraňte všechno nádobí.
  2. Zkontrolujte, jestli je v myčce dostatek soli, protože i to může být důvod proč není nádobí lesklé.
  3. Také můžete sundat vrtulky. Doporučuji to dělat nad vanou, je kolem toho dost vody. Do vrtulky nalijte vodu a klepejte s ní. Pak z ní klepáním zkuste vyklepat všechny nečistoty . Když jsem to dělala poprvé, divila jsem se, kolik je tam nečistot. 
  4. Kyselinu citronovou nasypte na dno myčky.  
  5. Zapněte myčku a spusťte program s nejvyšší teplotou. U mě je to 75 stupňů na 90 minut. 
  6. Po umytí už můžete myčku normálně používat.

Pro udržení čisté myčky opakujte každé 1-2 měsíce. Pokud myčku používáte hodně často lepší, je spíše jednou za měsíc.

Často je neumyté nádobí způsobené zanesenými vrtulkami a proto je kontrolujte a případně promyjte. Nezapomeňte i na filtr, jde snadno odšroubovat a proto ho každý týden omyjte jarovou vodou.

 

Máte tvrdou vodu? Používejte sůl do myčky. Všechny tyto drobnosti mají velký vliv na výsledek. 

 

 

Kyselina citrónová myčku vyčistí, zbaví mastnoty i usazených nečistot. Odstraní také skvrny od vodního kamene a tak bude myčka krásně čistá a lesklá.