Určitě to znáte: nádobí už není tak nablýskané jako bylo a není ani dobře umyté. Znamená to, že vaše myčka potřebuje vyčistit. Můžete si koupit čistič myčky nebo sáhnout po ekologičtějším a také levnějším řešení. Máte doma kyselinu citronovou? Ano? Tak to máte vše co k vyčištění myčky potřebujete. Kyselina citronová s sebou vezme všechny usazené nečistoty a vodní kámen. Pojďme se tedy podívat na to, jak mít myčkou čistou a nádobí nádherně lesklé a čisté.

Suroviny

  • 250 gramů kyseliny citronové*

*doporučuji kupovat po kilovém nebo větším balení. V obchodě nebo na internetu seženete kilové balení kolem 70 korun. Malé sáčky které v supermarketu prodávají jsou zbytečně drahé.

NÁVOD:

 

  1. Z myčky nejdříve odstraňte všechno nádobí.
  2. Zkontrolujte jestli je v myčce dostatek soli protože i to může být důvod proč není nádobí lesklé.
  3. Také můžete sundat vrtulky. Doporučuji to dělat nad vanou, je kolem toho dost vody. Do vrtulky nalijte vodu a klepejte s ní. Pak z ní klepáním zkuste vyklepat všechny nečistoty.
  4. Kyselinu citronovou nasypte na dno myčky.
  5. Zapněte myčku a spusťte program s nejvyšší teplotou. U mě je to 75 stupňů na 90 minut.
  6. Po umytí už můžete myčku normálně používat.

Pro udržení čisté myčky opakujte po 1-2 měsících používání. Pokud myčku používáte hodně často lepší je spíše jednou za měsíc..

Často je neumyté nádobí způsobené zanesenými vrtulkami a proto je kontrolujte a případně promyjte. Nezapomeňte i na filtr, jde snadno odšroubovat a proto ho každý týden omyjte jarovou vodou.

 

Jak ušetřit na kyselině citrónové?

Nakupte ji na internetu. Stejně jako u jedlé sody se opravdu vyplatí objednat si jí z netu. Malé sáčky se většinou neskutečně prodraží. Kupuji 1 kg balení okolo 40 korun, přitom  malý sáček v obchodě stojí okolo 15 korun.