Rohožky dostávají pořádně zabrat: špína z bot, prach, různé vůně…protože rohožku vidíme každý den ani nám to nepřijde, ale té špíny je na ní opravdu dost. Jedlá soda je dokonalý čistič který si se špínou poradí. To nejdůležitější a nejzajímavější je ale to, že jedlá soda rohožku vyčistí za vás. Žádné kartáčování nebo drhnutí. Stačí rohožku posypat sodou a za několik hodin vysát. Je to neuvěřitelně efektivní. Snad je na fotkách dobře vidět ten rozdíl, ale ten rozdíl byl opravdu neskutečný. Obrázek na rohožce už nebyl ani vidět a nyní je rohožka zase jako nová. Pro porovnání jsem na první fotce vyčistila jen půlku a po vysátí jsem okamžitě viděla jak účinná soda je. Navíc do sebe natáhne i vůně které rohožka za tu dobu pohltila. Drahé čističe nechte v regále a vyzkoušejte tento jednoduchý recept. Úspěch je zaručený!

Suroviny

  • 100g jedlé sody*

*záleží na velikosti rohožky. Doporučuji kupovat po kile které vychází okolo 25 korun. Menší balení se mohou prodražit (ale stále je to levnější než drahé čisticí prostředky)

POSTUP:

Jedlou sodu opatrně nasypte do jemného sítka. Asi 30 centimetrů nad rohožkou začněte sypat. Celou rohožku „pocukrujte“ jedlou sodou tak, aby byla jedlá soda opravdu všude. Na rohožce má být bílá vrstva jedlé sody a ne jen poprašek který není ani vidět. Když máte posypáno můžete jít dělat co potřebujete. Sodu nechte působit několik hodin nebo i přes noc. Většinou rohožku posypu před spaním nebo když jdu do práce. Po cca 8 hodinách rohožku vysajte do čista.

Až bude rohožka zase potřebovat vyčistit čištění opakujte. Soda funguje i jako deodorant – natahuje do sebe všechny pachy. Pokud chcete rohožku zbavit nepříjemné vůně postupujte stejně jako kdybyste jí chtěly vyčistit.