No nevypadají tato vajíčka krásně? Přitom je to tak jednoduché. Stačí použít papriku libovolné barvy a chutná, barevná snídaně je během chvilky hotová. Barvy jsou v jídle velice důležitě. Kdo by taky měl chuť na jídlo, které nevypadá vůbec dobře. Dětem se květinová vajíčka budou určitě líbit a nejen dětem:-).

Paprika zároveň slouží i jako ohrádka pro vejce. Volské oko nebude rozteklé po celé pánvi, ale udrží se jen uvnitř papriky. I když už asi tušíte, jak se tato oku lahodící snídaně dělá, půjdeme se podívat jak na to:

 

Budete potřebovat:

  • Kápie libovolné barvy (můžete použít několik barev, aby byl talíř ještě barevnější)
  • Vejce
  • Sůl
  • Volitelně: sýr, šunka

Příprava:

Kápii nakrájejte na 1,5 centimetru silná kolečka. Tvarem to nebudou úplně kolečka (spíše kytičky), ale víte jak to myslím😊. Kdyby byla kolečka moc nízká, vajíčka by mohla vytéct.

Rozpalte si pánev. Vajíčka smažím nasucho na palačinkovači nebo nepřilnavé pánvi. Použijte, co máte doma.  Kdo si není jistý, jestli vajíčka odlepí, raději použije trošku oleje.

Kolečko papriky dejte na pánev. Připravte si dvě vidličky nebo něco, čím v prvních sekundách podržíte papriku. Dovnitř nalijte jedno vajíčko a rychle přimáčkněte okraje papriky směrem dolů. Není to nutné, ale někdy není pánev úplně rovná nebo se paprika nadzvihne a vajíčko začne vytékat. Za chvilku už můžete přestat. Když se vajíčko trošku zpevní už nic nehrozí.

Pokračujte ve smažení, dokud nebude volské oko udělané tak, jak máte rádi. Pro více propečené vajíčko (s tuhým žloutkem) doporučuji zakrýt pánev pokličkou, aby se udělalo, ale nepřipálilo zespoda.

Osolte, případně opepřete a podávejte.

 

TIP: dejte na pánev kolečko šunky, na to pak kápii . Chvilku opékejte aby byla šunka křupavá a pak teprve přidejte vajíčko. Na šunku ještě můžete přidat strouhaný sýr, který pak zalijete vajíčkem.