Receptů na ledový čaj není nikdy dost, tak jsem si pro vás připravila další. Tentokrát si připravíme ledový čaj s chia semínky.

 

Chia semínka jsou velice zdravá a pro své účinky na lidské zdraví se řadí mezi takzvané superpotraviny. Mají vysoký obsah vitaminů, antioxidantů a omega-3 nenasycených mastných kyselin. Výhoda je, že na rozdíl od lněných semínek není nutné chia semínka namlít. Dají se jíst tak, jak jsou. Pokud nevíte, jak si je pravidelně dopřát, jsou nápoje ideálním řešením. Jen přidáte pár lžiček semínek do vašeho nápoje (vody, džusu, ledového čaje) a je to. Neovlivní chuť nápoje, ani o nich nebudete vědět.

Pojďme se podívat, jak si tento ledový zelený čaj připravit:

 

Suroviny:

  • 250ml horké vody (okolo 70-80 stupňů)
  • 1 lžíce chia semínek
  • 1 sáček zeleného čaje nebo 1 lžička sypaného zeleného čaje
  • Led
  • Volitelně: citrónová šťáva nebo kolečka citrónu pro zvýraznění chuti čaje
  • Čekankový sirup nebo třtinový cukr na oslazení.

 

Zelený čaj:

Použila jsem zelený čaj s ovocem Soursop z www.zdravizesrilanky.cz. Je to sypaný zelený čaj s kousky ovoce.

 

Postup:

 

  1. Sáček nebo lžičku sypaného čaje zalijte horkou vodou, ideálně 70-80 stupňů. Čaj nechte 3-4 minuty louhovat a přeceďte nebo vyndejte sáček.
  2. Když je čaj studený, přidejte chia semínka. Já přidávám 1 lžíci, ale můžete i méně. Dále přidejte pár kostek ledu, ať je čas pěkně studený. Nebo čaj i s chia semínky dejte do lednice a nechte vychladit.
  3. Aby měl čaj výraznější chuť, přidávám do něj ještě trochu citrónové nebo limetkové šťávy. Čaj taky můžete podle chuti osladit.

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 3 dny.