Suchý šampon vám během chvilky dodá pocit čerstvě umytých vlasů. Vlasy po něm budou nadýchané, zbavené mastnoty, lehké a voňavé. Levandule navíc urychluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Navíc zabraňuje tvorbě lupů a také vlasy nádherně provoní. Tento šampon je určený pro tmavovlásky. Kakao šampon obarví a šampon na tmavých vlasech nebude skoro vůbec vidět. Při použití bílého šamponu můžete po použití vidět na vlasech bílé tečky (vypadá to jak lupy) to se vám u tohoto šamponu zaručeně nestane.

Surovin

  • 30g kukuřičného škrobu
  • 20g jedlé sody
  • 10-15 gramů hořkého kakaa*
  • 1 lžička sušené levandule

*méně pro světle hnědé, více pro tmavě hnědé

Volitelně:

  • 10 kapek esenciálního oleje levandule

 

Příprava

  1. Kukuřičný škrob, jedlou sodu a sušenou levanduli promíchejte.
  2. Při použití esenciálního oleje použijte metličku pro lepší rozmíchání.
  3. Nechte za občasného protřepání týden stát v uzavřené nádobě.
  4. Šampon po týdnu přesypte přes sítko a odstraňte tak levanduli. Sušená levandule už svoji funkci splnila, stačí když v šamponu zůstane levandulový olej nebo jen vůně kterou sušená levandule zanechala.
  5. Přesypte do dózy s dírkami jako je například cukřenka. Můžete také použít zavírací dózu a šampon nanášet štětcem na pudr. Pro zachování levandulové vůně můžete do cukřenky přesypat jen malé množství a zbytek šamponu skladovat v uzavřené nádobě.

 

Použití:

Suchý šampon nanášejte vždy na suché vlasy

Rozpuštěné vlasy posypte šamponem z výšky cca 15 centimetrů. Začněte od pěšinky. Postupně rozhrnujte vlasy a sypte šampon ke kořínkům. Na závěr posypte celé vlasy od shora dolů. Není třeba používat spoustu šamponu, stačí trochu. Nechte 2 minuty působit a pročešte hřebenem. Nakonec vlasy promasírujte ručníkem a odstraňte tak zbytky šamponu. Nyní vlasy upravte jako byste je měli čerstvě umyté

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: min. 1 rok (po delší době přidejte další levandulový olej a znovu promíchejte)