Trápí vás tvrdé paty, suchá pokožka na nohou nebo drobné prasklinky? Není divu, že nohy to odnesou jako první když na nich celý den stojíme. Právě proto si zaslouží speciální péči. Důležitá je každodenní hydratace, peeling a pravidelné používání pemzy nebo něčeho podobného.

Recept na peeling je velice jednoduchý. Budete potřebovat jen jemnou mořskou sůl a olivový olej. Také jsem přidala mátovou a eukalyptovou silici. Peeling krásně voní a také příjemně chladí.

Masáží při peelingu odstraníte odumřelou pokožku a zároveň ji hydratujete. Sůl pokožku zjemňuje, detoxikuje a změkčuje tvrdé paty. Nejúčinnější je nechat peeling působit pár minut. Při masáži zároveň děláte peeling i rukám. Stejně jako nohy budou jemné a hydratované.

 

Budete potřebovat:

  • 75g mořské soli – jemné
  • 25g olivového oleje (nebo například mandlový)
  • 20 kapek mátového silice 
  • Volitelně: pár kapek eukalyptového silice 

 

Sůl nasypte do misky, přidejte olivový olej a promíchejte. Dále smíchejte s mátovou silicí a případně i eukalyptovou. Eukalypt krásně voní,  také pěkně chladí. Počet kapek si můžete upravit tak, aby vám vůně peelingu vyhovovala.

Přendejte do zavírací dózy a máte hotovo.

 

Použití:

Naberte si trochu peelingu a začněte s ním masírovat chodidla a nohy. Peeling můžete použít na suchou i mokrou pokožku. Sůl bude postupně padat, tak je lepší mít pod sebou lavůrek, ručník nebo vanu. Paty a jiná tvrdá místa masírujte silněji, zbylou pokožku pak jemněji, aby nebyla podrážděná. Smyjte vodou, utřete a naneste hydratační krém na nohy. Lze použít na i na lýtka – chladivý efekt je výborný na bolavé, unavené nohy po celodenním stání.

Použití opakujte když budete ve sprše nebo podle potřeby (lze používat každý den).

 

Skladování: při pokojové teplotě. Do peelingu nesahejte mokrou rukou, jinak se trvanlivost dost zkrátí.

Trvanlivost: 1 rok