Začátkem léta jsem do jídelníčku zařadila Manu. Už nějakou dobu jsem o ni uvažovala a konečně je to tady. Zajímala mě jak z časových důvodů, kdy nestíhám připravit jídlo, tak i z nutričních. Mana je totiž nutričně vyvážená a obsahuje vše, co tělo potřebuje. Někdy zapomenu nakoupit, jindy nemám chuť na oběd nebo večeři anebo se mi nechce vařit. To asi znáte všichni. Pro tyhle případy jsem chtěla mít něco po ruce, co mě zasytí a je připravené za chvilku. Nejvíce mě ze všech drinků a prášků zaujala Mana.

Manu mám ve formě prášku, konrétně ManaPowder origin. Stále zkouším jiné příchutě, aby to nebylo stále to samé dokola. Příchuť origin je taková příjemná, neutrální, a tak do ní lze přidat cokoliv od ovoce až po ořechová másla. Určitě bych tím nechtěla říct, že samotný prášek není dobrý, to ne. Naopak, chutná mi i samotná. Jen jsem zvyklá střídat různá jídla, a tak mi vyhovuje připravovat Manu pokaždé jinak:-).

Dnes mám pro vás recept na banánovou Manu:

Suroviny:

  • 150ml studené vody
  • 43g ManaPowder origin
  • 1-2 zralé banány

 

Mana:

Mana je funkční jídlo v prášku. Prášek rozmícháte ve vodě a získáte plnohodnotnou náhradu za jídlo. Lze s ním nahradit svačinu, snídani, oběd, večeři anebo všechna jídla. Více o Maně najdete na www.mojemana.cz anebo si přečíst můj článek: Testuji Manu

 

Banán

Čím zralejší banán použijete, tím bude nápoj sladší. Ráda kupuji organické banány v Lidlu nebo Bille.

 

Postup:

Manu, banán a vodu dejte do mixéru a rozmixujte do hladkého nápoje.

1 nápoj vydá za 1 snídani nebo svačinu. Pro nahrazení oběda udělejte 2x tolik nápoje. Samozřejmě záleží na vás, jak velký máte hlad:-).

TIP: Přidejte ještě špetku mletého kardamomu nebo 1 rozdrcený lusk (použijte pouze kuličky uvnitř lusku, ne celý lusk). Dodá to nápoji velice zajímavou chuť. Kombinace banánu a kardamomu se používá zejména v Indii.