V obchodě Zdraví ze Srí lanky jsem objevila zelený čaj s ovocem soursop a moringou. Do té doby jsem netušila, co to soursop a moringa jsou. Tyhle neznámé plodiny mám nejraději, ráda ochutnávám nové potraviny a poznávám nové chutě😊. Těšila jsem se, až ho vyzkouším.

 

Ovoce soursop

Je to plod Láhevníku ostnitého. Má mnoho názvu, říká se mu i graviola nebo gunabana (ani jedno mi nic neříká:-D). Ovoce soursop je 20-30 cm dlouhé a váží až 0,5 kg. Na povrchu ovoce jsou měkké ostny. Chutí připomíná jahodu s banánem.  Více o tomto ovoce najdete ZDE .

 

Moringa

Tento čaj obsahuje i moringu. Moringa je až 12 metrů vysoký strom. Používají se z něj květy, kořeny, listy…jedlá je skoro celý strom. Pokud si koupíte čaj s moringou nebo prášek, jedná se o listy. Moringa se používá do potravin, na vaření i do kosmetiky.

Chuť čaje

Čaj je moc chutný. Ovoce soursop mu dodává sladší chuť. Našla jsem v něm kostky tohoto ovoce. Schválně jsem je ochutnala a opravdu chutná jako banán s jahodou a možná i trochu jako ananas. Banán je v něm cítit určitě. Vůně je moc příjemná.

 

Suroviny:

  • 250ml horké vody o teplotě 80 stupňů
  • 1 lžičky sypaného zeleného čaje s ovocem soursop a moringou

 

Čaj najdete na www.zdravizesrilanky.cz

 

Postup:

Protože se jedná o zelený čaj, budete potřebovat o něco chladnější vodu, než na přípravu černého nebo kávy. Až konvice vypne, ještě se zalitím pár minut počkejte.

Čaj zalijte a nechte 3-5 minut louhovat, poté přeceďte anebo vyndejte síto.

Jak čaj chutná?

Čaj chutná jako zelený s ovocnými tóny. Je v něm cítit jahody, banán, možná maracuja anebo všechno najednou😊. Líbí se mi, že jsou v čaji kousky ovoce, to v čaji běžně nenajdete. Mimochodem je to zmínění soursop.