Jestli jsem něco za poslední roky přišla, tak že MATCHA posune každý recept o level výše😊. Poslední rok se soustředím na vymýšlení nových receptů s použitím matcha čaje. Pro někoho je to jen nápoj-zalijete vodou a je to, ale ve skutečnosti je těch možností tolik. Zjistila jsem, že kromě nápojů i dezertů se dá použít i do slaných receptů (viz můj zahradní salát s matcha dresinkem anebo pečené brambory s matcha dipem:-P).

 

Tentokrát jsem dělala dortík pro jednoho. Ke snídani jsem dostala chuť na dortík nebo něco podobného. Je to vlastně to samé, co MUGCAKE, který se připravuje v mikrovlnce, akorát pečený v troubě. Já totiž mikrovlnku nevlastním a ani nechci😊.

Výhodou je 1 porce, nestane se tak, že by něco zbylo jako se to může stát u velkého plechu koláče (děti nemám, takže ve dvou celý plech opravdu nesníme).

 

Na 1 porci

+ mandle v matcha čokoládě, ať to pěkně křupe😊

 

Začněte smícháním suchých surovin-smíchejte hladkou mouku, cukr, matchu a kypřicí prášek. Poté teprve přidejte mléko, smetanu, olej a také pokrájené mandle.

Malou zapékací misku vymažte olejem, nalijte do ní těsto a dejte péct do předehřáté trouby na 200 stupňů. Doba pečení je 15-25 minut. Když budete péct dortík kratší dobu, bude spíše jako brownie anebo ho upečte úplně, až bude špejle po vytáhnutí suchá.

Každá trouba peče jinak, proto občas nakoukněte, jestli už dortík není hotový.

TIP: Dortík lze udělat i v mikrovlnce jako klasický MUGCAKE. Počítám, že tak 1 minutu na plný výkon, ale přesně nevím, takže to budete muset vyzkoušet😊.