To, že z mého milovaného Matcha čaje udělám Mojito bylo více než jasné…ale víte, co mi dalo zabrat? Vymyslet název: Mojito s matchou, Mačíto, Matchajito, Matchito…no nic, nepřišla jsem na to:-D. Nakonec jsem použila název Matcha Mojito. Jestli vás napadne nějaký lepší, klidně mi ho napište do komentáře:-).

Mojito jde udělat prakticky z jakéhokoliv ovoce – jahod, mučenky, limety, citronu. Já si řekla, že ho posunu ještě o level výš a přidám do něj Matchu. Chuť je bez debat skvělá, osvěžující, jemná chuť zeleného čaje…není co vytknout. A další bonus jsou benefity, které v sobě matcha ukrývá jako je například vysoký obsah antioxidantů a to, že vám dodá pořádnou dávku energie na dlouhé hodiny.

Poznámka: Jelikož alkohol prakticky nepiju, je to nealko verze. Komu by v nápoji alkohol chybět, může přidat bílý rum.

 

Na 1 Matcha Mojito budete potřebovat:

  • 120ml vody
  • 10 lístků máty
  • ½ limety nakrájené na 4 kolečka, chemicky neošetřené
  • Lžíci třtinového cukru
  • 1 sáček Matcha tea HARMONY (pravé japonské matcha tea), 2 gramy
  • 12 kostek ledu

 

 

Postup:

Limetu nakrájejte na kolečka. Na 1 sklenici jsem použila půlku limety/4 kolečka. Dejte je do sklenice, přidejte třtinový cukr, matchu a lístky máty. U máty nedodržuji přesný počet lístků, řídím se tím, jak jsou velké.

Paličkou vše dobře podrťte – vymačkáte tím šťávu z limety a zároveň uvolníte vonné silice z máty i limetkové kůry. Matcha se musí zcela rozpustit, aby pak v nápoji nebyly hrudky nerozpuštěného prášku.

Anebo: Další možností je limetu vymačkat. Použijete tedy jen šťávu z půlky limety.

Do sklenice přidejte led, a nakonec zalijte vodou.

Promíchejte, ozdobte mátou a podávejte.

 

 

Tip:

Na přípravu Mojita vám doporučuji paličku určenou na přípravu těchto nápojů. Dřív jsem musela vytahovat hmoždíř, a to celý proces přípravy zbytečně prodloužilo, nehledě na další špinavé nádobí. Takhle můžete vše pěkně podrtit rovnou ve sklenici. Palička je ze dřeva, nemusíte se tedy být, že skleničku rozbijete.

 

Poznámky:

Do Mojita se správně používá led drcený. Já používám kostky, protože pomaleji tajou, a navíc drcení ledu v domácích podmínkách žádná sranda😊.

Nemáte limetu? Věřte nebo ne, ale i s použitím citronu získáte lahodný nápoj.

Místo nakrájené limety můžete použít limetkovou šťávu. Nalijte ji k mátě, cukru a Matcha tea a podrťte paličkou.

Mojito krásně vypadá, nejlepší jsou na něj průhledné sklenice, ať se tou krásou můžete pokochat.