Jestli mě něco baví, tak je to improvizace. Tenhle týden před výplatou jsme měli v lednici totálně pusto. Proto jsem prohledávala mrazák, jestli něco nenajdu. Objevila jsem tam 2 sáčky Mexické rýže od firmy Rychlé vaření. Je to směs rýže, sušených rajčat a koření. Přemýšlela jsem, čím to vylepšit, a nakonec mě napadla smažená vaječná rýže, kterou občas dělám.

Oběd byl hotový během 10 minut a řeknu vám, že to tedy byla velká dobrota.

 

 

Budete potřebovat:

 

Postup

Rýže na mexický způsob: Výhodou je, že je připravená během chvilky. Obsahuje i koření a sušená rajčata, takže jídlo nemusíte nijak dochucovat. Jen se zalije studenou vodou, 5 minut povaří a nechá chvilku odstát. Současně jsem si dala vařit kukuřici.

Když je rýže hotová, je čas dát zahřát Wok.

Do pánve dejte lžičku oleje nebo ghí. Přidejte 2-3 rozšlehaná vajíčka. Míchejte. Až budou vajíčka hotová tak na ¾-tedy stále ještě ne hotová nasypte na ně rýži a hned začněte míchat.

Na stěnu rozpáleného Woku nalijte 2 lžičky sladké sójové omáčky. Během chvilky ještě zkaramelizuje a to dodá rýži skvělou chuť.  Promíchejte, přidejte kukuřici, chilli, a ještě chvilku osmažte.

Původně jsem rýži jedla samotnou. Pak jsem do ní přidala na proužky nakrájený hlávkový salát a promíchala. Na ozdobu jsem ještě přidala nastrouhanou Goudu. To vám bylo tak dobré! Sýr dodá jídlu šmrnc a salát to zase odlehčí… dala jsem ho tam celou hrst a je to fakt vynikající. Tenhle salát má chuť podobnou hrášku, možná proto se tam tak hodil😊