Název Pitahaya vám asi nic moc neřekne, ale co takhle Dragon fruit/ dračí ovoce? To už určitě ano😊. Upřímně doufám, že ten název Pitahaya píšu správně, protože jsem při hledání receptů viděla snad 50 variant tohoto názvu. Buď to každý píše jak chce anebo má ten název nějak moc podob:-D. Připomíná mi to, když jsem ve 12 let chtěa napsat vlastní knihu o Egyptě (chtěla jsem být archeolog), ale vždycky mě zmátlo, jak měl každý bůh či panovník několik jmen. Zmátlo mě to natolik, že jsem pokus o napsání knihy vzdala. Alespoň jsem se učila psát hieroglyfy, učila se arabsky a snažila ses překreslit na papír různé malby z pyramid. Já vím, že jsem byla divné dítě, to mi říkat nemusíte:-D.

Dračí ovoce/pitahaya/dragon fruit

Dračí ovoce je jednoznačně to nejzajímavější ovoce, které jsem kdy viděla. Slupka je růžová a z ní koukají takové zelené bodlinky. Uvnitř se skrývá bílá nebo sytě růžová dužina (existuje více druhů) a v ní jsou malinkatá černá semínka. Vše, co je uvnitř se dá jíst – například vydlabat lžičkou. Není tam žádná pecka, tvrdá dužina…prostě nic.

Nedávno se mi v obchodě povedlo koupit mražené a musím říct, že naprosto úžasnou cenu. Samotné ovoce je totiž velice drahé a zatím jsem ho měla jen jednou, abych mohla ochutnat, jak chutná. Minule jsem měla s bílou dužinou, tentokrát z růžovou. Za mě je to ta nejhezčí barva, jakou jsem kdy na ovoci viděla. Hned jsem to využila a připravila si z něj osvěžující smoothie.

Tip, na to kde mražené ovoce koupit najdete pod seznamem surovin😊.

 

Suroviny

  • 70g bílého jogurtu
  • 50g dragon fruit mražený červený (pitahaya/dračí ovoce)
  • 65g banánu (1 menší)
  • 50ml vody 
  • Led

 

Dračí ovoce

Ovoce jsem koupila mražené, nakrájené na kostky – prodává ho Iceland (najdete ho např. v Říčanech nebo na Vysočanech v Praze). Samozřejmě si ho můžete koupit i čerstvé, vydlabat dužinu a použít. Já jsem zvolila toto, protože je to podstatně levnější. 500 gramový sáček mě vyšel na 99Kč, přitom poloviční dragon fruit jsem kupovala za nějakých 250-300Kč?

Ještě jsem chtěla napsat, že to musí být dračí ovoce, které má uvnitř růžovou dužinu. Nevím, jestli by smoothie s tou bílou chutnalo stejně.

 

Postup

Jogurt, dračí ovoce, banán a vodu dejte do mixéru a rozmixujte.

Do sklenice dejte pár kostek ledu, zalijte a podávejte.