Ananasová voda je moje nejoblíbenější a dneska bych vám ráda ukázala, jak si ji doma snadno udělat.

Snažím se nepít slazené nápoje jako jsou džusy nebo limonády a vyhýbám se i perlivým nápojům. S pitím samotné vody jsem vždycky bojovala. Přeci jen když si zvyknete na slazené limonády, je těžké najednou přejít na vodu, která je prakticky bez chuti. Pak jsem objevila infúzovanou vodu – to je voda, do které dáte za studena vylouhovat různé ovoce nebo bylinky. Na výběr je desítky možností a kombinací ovoce a bylin. Já jsem se do nich přímo zamilovala! Jestli někdo bojujete s pitím samotné vody, tak zkuste infúzované a uvidíte, že je to stejně dobré nebo spíše ještě lepší než nějaké umělé limonády.

 

Výhody infúzované ovocné vody

Obsahuje méně cukru než limonády nebo džusy

Skvělá chuť

Můžete použít ovoce, bylinky nebo jejich kombinace

Nemusíte kupovat drahé limonády či jiné slazené nápoje

Nenáročná příprava

Šetříte plast – většina limonád a jiných slazených nápojů se prodává v plastu

 

 

Dneska bych vám ráda ukázala, jak si udělat ananasovou vodu. Je to asi ta nejlepší infuze, kterou jsem kdy dělala. Už jsem jí připravovala tolikrát, že už to ani nespočítám. Ananas je neskutečně šťavnatý a do vody uvolní plno chuti.

 

To ale není všechno. Ananasová voda je i velice zdravá. Pár důvodů, proč si ji připravovat pravidelně:

  1. Pitím ananasové vody si zrychlíte metabolismus
  2. Pomáhá se snížením hmotnosti – jestli hubnete, je to skvělý doplněk
  3. Obsahuje draslík
  4. Detoxikuje: vyplavuje škodlivé toxiny z těla
  5. Hydratuje
  6. Nebudete mít chutě na sladké – Je sladká, takže když jí budete pít po celý den, chuť na sladké si na vás jen tak nepřijde. I toto vám v hubnutí pomůže, protože sama vím, jak jsou ty chutě na sladké nesnesitelné a člověk nakonec neodolá a něco sladkého si dá:-).

 

A poslední výhoda: infuzi můžete opakovat až 6krát! Ze 300 gramů ananasu tak získáte až 6 litrů zdraví prospěšné ananasové vody.

 

SUROVINY

  • 1 litr vody
  • 300g ananasu (čerstvého – konzervovaný nepoužívejte)*

 *Při výběru ananasu si dávejte záležet. Plesnivý nebo navinulý ananas by moc zdravou a chutnou vodu neudělal.

 

Postup

Ananas oloupejte a nakrájejte na kostky. Zalijte vodou a nechte v lednici asi tak 8 hodin uležet. Vodu si můžete připravit před spaním a ráno bude hotová.

Do čeho vodu dát? Mám doma karafu na víno. Když vody připravuju více, používám zavařovačky – sklenice od okurek.

 

Poznámka: Můžete opakovat, dokud chuť ananasu úplně nezmizí (cca 6krát). Až budete v půlce, dolijte vodu a nechte zase nějakou dobu odpočinou v lednici. Samozřejmě to jde i bez čekání, jen nebude chuť tak výrazná.

 

Můj tip?

Mám v lednici 2 várky a vždycky když jeden džbán dopiju, doliju ho vodou, dám do lednice a vezmu si ten druhý. Až ho dopiju, mám už zase připravené další pití:-).

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 3 dny