Dříve jsem do McDonaldu chodila docela často (to už je nějaký ten rok zpátky), ale jejich snídaně pro mě byly něco nedosažitelného. Jsou jen do 10:30, tak jsem je nikdy nestíhala (kvůli práci i kvůli programu u víkendu). Minulý měsíc jsme ráno jeli na Černý most a Jarda řekl ze srandy, že u Mekáče ještě nekončily snídaně. Bylo okolo 9 hodiny, zbývalo ještě dost času. Nakonec jsme tam skončili a dali si snad všechno:-D. Jedli jsme to snad 2 hodiny, až jsme se skoro nemohli hnout.

Vždycky když výjimečně zavítám do nějaké restaurace nebo si někde něco koupím k jídlu, beru to jako takovou investici. Ochutnám to, zapíšu si složení a nápady na to, jak si dané jídlo vyrobit doma (nebo alespoň podobné). Někdy to to nejde, ale to naštěstí není tento případ.

Dnes vám mohu s velkou radostí představit snídaňový bagel jako od McDonalds. Doufám, že si na něm pochutnáte. Dělám ho o víkendu, když si chceme užít pěkně dlouhou snídani, což v týdnu nepřipadá úvahu. K tomu čerstvý pomerančový džus, latté a něco sladkého. Víkendové snídaně si opravdu užívám:-D

 

Počet porcí: 2

Doba přípravy: 10 minut

 

  • 2 bagely (kupuji v Mark and Spencer* )
  • 2 vejce
  • 50g šunky
  • 50g čedaru
  • Sůl
  • Pepř
  • Kadeřavý salát nebo rukola

*zatím než se je naučím

 

Příprava:

Bagely rozřízněte napůl a zatím dejte stranou.

Šunku nakrájejte na kostičky a dejte do misky. Přidejte k ní vajíčka a promíchejte. Dále do misky přidejte trošku soli a pepře, promíchejte a máte skoro hotovo😊.

Rozpalte si pánev a vše z misky na ní vylijte – udělte míchaná vajíčka se šunkou. Ideální je nepřilnavá pánev, aby to bylo bez přidaného tuku. Pokud nemá nepřilnavý povrch, přidejte lžičku másla. Jen takový malý trik: vajíčka skoro nemíchejte, jen občas. Nebude z nich taková trhanice a budou chutnat skvěle.

Na spodní půlku bagelu dejte kadeřavý salát nebo trochu rukoly. Na to přijde vajíčková náplň a nakonec rozdělte strouhaný čedar. Zaklopte a tadáááá: snídaňový bagel s vajíčky, šunkou, čedarem a rukolou je hotový.

Dobrou chuť!