Před týdnem se naší Mavis podvedlo skočit na sklokeramickou desku. Normálně na linku neskáče, ale z nějakého důvodu skočila rovnou na ni. Akorát jsem dovařila a tak byla plotýnka rozpálená. Bohužel jsem jí už nestihla zastavit a už jsem jen viděla jak vykřikla a rychle seskočila dolů. Muselo jí to hrozně bolet, protože se schovala do úkrytu a nechtěla vylézt. Vytáhli jsme jí a drželi jí na packách chladící polštářek. Při kontrole pacek jsme ale nic nenašli a ani u toho nemňoukala. Myslela jsem, že se jen lekla a dotkla se jen letmo. Mavis má černé ťapky a tak je docela těžké vidět jestli má něco spáleného nebo ne, když jí to ani nezčervená.

Druhý den ale začala kulhat a ke konci dne už ťapičku držela zdviženou. Zajímavé je, že ale normálně běhala po všech čtyřech, hrála si i jedla. Když ale déle ležela, na packu si nedovedla stoupnout. Bylo to tedy jen lehce spálené, jinak by brečela nebo na ní nestoupla vůbec. I tak mi jí bylo moc líto.

Na pravé přední tlapce jsme našli prasklinu a také to měla lehce nateklé. Volali jsme na veterinu a podle něj máme tlapku ledovat a natřít kalciovkou.  Kdyby se to nezlepšilo máme prý přijít.Veterináře zvládá docela špatně, proto jsme ji toho chtěli ušetřit. Na internetu jsem našla další rady veterinářů a tam ještě radily přikládat listy aloe vera (což dělám i u sebe)

Pacičku jsme tedy začali mazat jak aloe tak kalciovkou. Vždycky když jsme namazali, kulhala Mavis do té doby než se mast vsákla. Pořád se ji snažila slízat. Opravdu mě nenapadá jak kočce zabránit aby si slízala něco, co na ní namažete. Kalciovku jsme střídali s kokosovým olejem. Složení kalciovky neznám, ale bála jsem se, že se jí může něco stát když jí olíže.

Celková léčba trvala 1 týden, ale každý den byl lepší a lepší. Přemýšlím nad tím, jak vyřešit aby na plotnu neskákala. Zatím to dělám tak, že na ní nechávám hrnec. Když je zakrytá tak na ni nejde. Spáleniny byly opravdu minimální a to jde vyléčit doma. Pokud se ale jedná o 2. nebo 3 stupeň bez návštěvy veterináře se to neobejde. Nejdůležitější je packy chladit, chladit a chladit. Popáleniny je třeba pravidelně kontrolovat a hlídat. Vždycky se můžou zhoršit a pak je nutné okamžitě vyhledat pomoc veterináře.

Uhlídat kotě je nadlidský úkol, ale některým rizikům můžeme zabránit. Po prvním kotěti jsem se například poučila, že nesmím nechat bez dozoru kýbl s vodou. Jako kotě se v něm vykoupala. Kdybychom tam nebyly nevím, co by se stalo. Skrytým nebezpečím jsou i květiny, které mohou být pro kočky jedovaté. Naše Vločka kytky okusuje. Bohužel většina našich kytek jedovatá byla a tak šly všechny z domu.

Proč aloe vera? Aloe urychluje regeneraci a zabraňuje vzniku puchýřů. Já jsem si listy dala do mrazáku aby zároveň chladily.

Třeba vám tyto informace pomohou.

Verča