Dýně není to jedině co můžete na Haloween vyřezat. Funguje to i s jablíčkem nebo jiným ovocem. Já jsem použila toto krásné červené jablko. Když jablko vydlabete vejde se do něj bez problému čajová svíčka. Až budete mít obličej vyřezaný můžete stejně jako dýni svůj výtvor rozsvítit. Pak už jen stačí zhasnout světla a podívat se jak se vám děsivý obličej povedl.

 

  • Jablko
  • Čajová svíčka

 

Pomůcky: nožík, malá lžička

 

  1. Jablku nejdříve vyřízněte spodek na velikost čajové svíčky. Přiložte svíčku a zkuste jestli bude velikost v pořádku. Jelikož bude svíčka zapálená měla by jít na volno a ne být úplně natěsno.
  2. Na vrchní části jablka vyřízněte kruh. Obřízněte ho a vytáhněte. Vznikne vám taková čepička (někdy na jablku drží někdy ne tak uvidíte po vydlabání). Pak už pomocí nožíku a lžičky vnitřek jablka vydlabejte. Chce to pracovat opatrně abyste někde jablko neprorazili nebo nepraskli. Nechte asi tak centimetr pod slupkou, aby drželo po hromadě a nebylo moc měkké. Nedlabete tedy všechno. Vše co jste z jablka vydlabali můžete použít do koláče, smoothie nebo rovnou sníst 🙂
  3. Nyní je čas na vyřezávání obličeje. Nejdřív si ho můžete předkreslit fixou abyste se měli čeho držet.  Opatrně jablku vyřežte obličej, jen dávejte pozor aby pusa nebyla moc nízko u kraje – mohla by prasknout. Obličej vyřezávejte opravdu opatrně a jemně, jablko je docela křehké. Nejdřív si obličej nakreslete, pak odstraňte nožíkem slupku a nakonec vykrojte i všechno jablko za obličejem, aby ho svíčka mohla rozzářit. Obličej můžete vyřezat i jako první a pak se pustit do vyřezávání. Jen si musíte dávat pozor aby aby jste pusu neudělali moc nízko, protože by při vyřezávání místa na svíčku mohla prasknout.

 

 

4. Spodní částí vložte zapálenou svíčku, zhasněte a podívejte se jak se vám dílo povedlo

 

Teď už jen stačí svíčku zapálit a zhasnout světla: