K Vánocům jsem nám s Jardou koupila krabici různých vín od firmy Rybízák. Tuto firmu jsem objevila před několika měsíci a od té doby si pravidelně objednávám. Abych to upřesnila – já jsem nikdy víno nepila, nechutnalo mi a když mi ho někdo nabídl, tak jsem odmítla. Pak mě ale kamarádka na návštěvě přesvědčila ochutnat víno, které není z hroznového vína. Místo toho bylo z borůvek? Už ani nevím, je to dlouho. Světe div se, víno mi chutnalo. Hned jsem si zapsala firmu – jmenuje se Rybízák.

Firma Rybízák je eshop s ovocnými víny i různými dalšími dobrotami. Mě zajímala ta vína. Zjistila jsem, že nabízí nejen jeden druhy, ale desítky různých ovocných vín. Mají víno z malin, jahod, borůvek, bezu… to všechno zní fakt dobře. První moje objednávka byl – Rybízák, Jahodák, Borůvčák a Beziňák.

Normálně se ze mě stal člověk, co si dá po večeři (nebo i mimo ni:-)) skleničku vína a to jsem nikdy nedělala. K Vánocům jsem nám tedy objednala další – tentokrát Čokovišňák, Hrozňáčka bez alkoholu, velkou zásobu Maliňáku a Jahoďáku (ty nesmí chybět).

Při ochutnání vína Čokovišňák, což je víno z višní a čokolády mi v hlavě probleskl nápad – udělat z toho griotku. Hned jsem se do toho pustila a nakonec jsme většinu vína spotřebovali právě na nic. Řeknu vám, že griotka s čokoládou je prostě něco luxusního!

 

Na 1 hrnec budete potřebovat:

  • 125ml horké vody
  • 60g Čokovišňáku
  • 2 kolečka citrónu (chemicky neošetřeného)*
  • 2 lžičky cukru

*Nestříkané citróny kupuju v Lidlu. Když vychytáte akci, jsou stejně drahé jako ty stříkané.

 

Čokovišňák

Ostatní vína jsou slabší, ale Čokovišňák má 14,5%. Už když ho pijete chutná skoro jako gritoka. Není tak sladký, proto jsem nápoj ještě trochu dosladila.

Čokovišňák a další ovocná vína prodává www.rybizak.cz

 

Postup

Vodu přiveďte k varu. Čokovišňák nalijte do sklenice, přidejte cukr a 2 kolečka citrónu. Zalijte vroucí vodou a promíchejte. Pro více citrónové chuti citrón trochu promačkejte lžičkou.

Poznámka: Množství vody a vína si lze upravit podle vaší chuti. Mě to chutnalo takto:-).