Na výrobu dvojbarevného vánoční peelingu mě inspirovala klasické vánoční červenobílé lízátko ve tvaru zahnuté hůlky. Zvolila jsem vůni máty peprné, ale použít můžete i jinou oblíbenou vůni. Peeling je výborná věc, pokud se chcete mít jemnou pokožku, zlepšit vzhled celulitidy nebo jí jen nechcete mít (prevence). Také díky prokrvení bude pleť krásně pevná. Stačí když peeling ve sprše vmasírujete do vlhké pokožky a po krátké masáži smyjete. Tento voňavý vánoční peeling také můžete věnovat jako dárek. Vypadá nádherně a stejně tak i voní. Přestože obsahuje jen cukr a kokosový olej je velice účinný.

Suroviny

  • 100g krupicového cukru
  • 70g kokosového oleje
  • 10-30 kapek esenciálního oleje máty peprné*
  • Červené potravinářské barvivo gelové nebo tekuté nebo barva do kosmetiky

*nebo jiného oblíbeného esenciálního oleje, silice nebo vůně do kosmetiky

Příprava

  1. Kokosový olej nechte povolit na pokojovou teplotu, aby se s ním dobře pracovalo.
  2. Přidejte cukru a esenciální olej nebo jinou vůni. Začněte na 10 kapkách, promíchejte a přivoňte si. Pokračujte v přidávání, dokud nebude s vůní spokojeni.
  3. Nyní peeling rozdělte do dvou misek. Do půlky dejte trochu potravinářského nebo kosmetického červeného barviva. V případě potravinářského barviva použijte gelové nebo tekuté barvivo, protože to práškové se v oleji nerozpustí. Dobře promíchejte, aby se barva dobře rozmíchala.
  4. Připravte si čistou suchou sklenici a střídavě do ní dávejte bílý a červený peeling. Většinou dávám polévkovou lžíci jedné a na ni lžíci druhé barvy.

 

Použití: ve sprše vmasírujte do pokožky trochu peelingu. Chvilku masírujte a poté smyjte. Používejte podle potřeby.

 

Skladování: v koupelně při pokojové teplotě. V lednici by kokosový olej byl moc tvrdý

Trvanlivost: 1 rok