Vyrobte si vlastní přírodní balzám na výživu nehtů a nehtové kůžičky. Balzám nehty i okolí vyživí a hydratuje. Pokud trpíte suchou, popraskanou pokožkou nebo se vám často tvoří záděrky vyzkoušejte tento balzám a bude to minulostí. Bambucké máslo pokožku hydratuje, ale také vyhlazuje povrch nehtů, regeneruje a zabraňuje jejich lámání. Včelí vosk je velice výživný a má schopnost vytvořit na pokožce ochranný film, který udržuje pokožku hydratovanou. Levandulový olej je přírodním posilovačem nehtů a také má antibakteriální účinky. Vitamin E zabraňuje vysoušení kůžičky a udržuje nehty i okolí nehtů zdravé a vyživené. Krásné ruce a nehty nejsou samozřejmostí, když jim dáte péči uvidíte že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Suroviny

  • 20g bambuckého másla (4 lžičky)
  • 20g včelího vosku (2 lžíce)
  • 40 kapek vitaminu E acetát
  • 40 kapek esenciální olej levandule

Příprava

  1. Včelí vosk a bambucké máslo rozpusťte ve vodní lázni. Používám malou misku určenou právě na vodní lázeň, skvěle se hodí na roztávání menšího množství surovin (myslím že je z Orionu). Nebo můžete použít malou zavařovací sklenici kterou postavíte do hrnce s vodou. Voda by měla sahat tak do půlky sklenice. Teplotu upravte tak aby voda necákala do sklenice. V mikrovlnce se vosk rozpouští opravdu špatně, proto raději použijte vodní lázeň nebo sklenici v hrnci s vodou.
  2. Rozpuštěné máslo a vosk vyndejte z vodní lázně a přidejte vitamin E.
  3. Esenciální oleje je kvůli účinkům lepší přidat za menšího tepla, proto se přidávají až teď.  Přidejte je, rychle promíchejte a ihned plňte do připravených obalů (balzám rychle tuhne). Použít můžete kelímek, plechovou dózičku, ale klidně i vysunovací tubičky (balzám je na to dost tvrdý).
  4. Nechte několik hodin vychladnout a poté zavíčkujte.

 

Použití:

Naberte si trochu balzámu a vetřete ho do pokožky kolem nehtů. Pokud je balzám ztuhlý chvilku ho prstem přejíždějte a on změkne.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok