Zázvorový čaj je přírodní a velice chutný lék na chřipku a nachlazení. Zázvorový kořen se pro své léčivé účinky používá od pradávna. Tento zázračný kořen má antibakteriální účinky a proto dokáže nemoc potlačit už v zárodku. Obsahuje také mnoho zdravý prospěšných látek po kterých se budete cítit hned lépe. V zimě zase oceníte jeho zahřívací schopnost, když přijdete z venku stačí se napít a hned vám budete teplo. Zázvor má silnou chuť, ale v kombinaci s citronem a cukrem je moc dobrý. Může vás trochu pálit, ale to je v pořádku a za chvilku to přejde. Takže pokud vás trápí chřipka, nachlazení, ucpané dutiny nebo na vás něco „leze“ je možná na čase zázvorový čaj vyzkoušet.

Suroviny

  • 250ml vody
  • Šťáva z půlky citronu
  • 2-4 lžíce zázvorového sirupu*
  • 1 lžička medu (nebo cukru)

*recept na zázvorový sirupu najdete také na mých stránkách. Každý sirup je jinak silný, proto se množství použitého sirupu můžete lišit.

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu.
  2. Přidejte citrónovou šťávu a zázvorový sirup. Jelikož se sirupy mohou lišit podle množství použitého zázvoru doporučuji začít na lžíci. Ochutnejte a přidávejte další dokud nebudete s chutí spokojeni.
  3. Přidejte med (nebo cukr) a promíchejte. Pro sladší čaj přideje medu kldině více. Pto zachování maximálních účinků medu doporučuji čaj nechat chvilku vychladnout.
  4. Podávejte horké ozdobené třeba plátkem citronu

Skladování a trvanlivost: čaj je lepší připravovat vždy čerstvý, ale ve lednici lze v případě potřeby uložit až na 2 dny