Udělejte radost svému pejskovi a připravte mu zdravé pamlsky. Jsou vyrobené jen z jedné suroviny a to z banánu.  Stačí když nakrájené banány usušíte v troubě a z banánu bude sladký žvýkací pamlsek. Záleží na tom jak moc banány usušíte, podle toho budou buď měkké, žvýkavé nebo křupavé. Naše Sazince chutnají nejvíc ty žvýkací. Nikdy bych neřekla, že jí bude usušený banán tak chutnat a on se stal jedním z favoritů. Bohužel zatím nevím trvanlivost, protože ať je schovám kdekoliv vždycky je najde. Má totiž nadpřirozenou schopnost na nacházení pamlsků 😊

Suroviny

  • banány
  • citrónová šťáva na pokapání (lze vynechat)

Příprava

Banán rozřízněte podélně napůl. Pak ho překrojte na půlku abyste získali z každé půlky dva dlouhé kousky. Pokud chcete menší rozkrojte je ještě znovu na půl. Získáte tedy 8 tyčinek (jako na fotce).

Každý banán potřete čerstvě vymačkanou šťávou aby banány tolik nezhnědly.

Plech vyložte pečícím papírem a banány vedle sebe rozložte. Na jeden plech se vejde dost banánů, záleží na vás kolik pamlsků chcete udělat.

Banány sušte na 100 stupňů po dobu 120 minut. V polovině času banány otočte. Banány mají být jako žvýkačka a ne křupavé, proto je po 90 minutách zkontrolujte. Jednu tyčinku vyndejte a nechte vychladnout, jen tak poznáte jak moc je banán usušený.

Když jsou banány usušené nechte je vychladnout a uložte do obalu.

 

Dávkování: pamlsky dávejte za odměnu 

 

Skladování: při pokojové teplotě nebo pro delší trvanlivost i v mrazáku