Téhle snídani nejde odolat: teplý batátový toast se špenátem a vajíčkem. Určitě kvůli ní nemusíte vstávat o hodinu dříve, abyste si jí mohli připravit. Buď si můžete předpřipravit všechno až na vajíčko den předem anebo si jí schovejte spíše na víkend, kdy má člověk trochu více času na přípravu snídaně😊.

Kombinace špenát, vajíčko a batáty je boží. Už jsem jí použila i v jiných receptech a funguje to i tady.

(mimochodem ty toasty jsou bezlepku, jelikož místo pečiva použijete batáty:-)

 

Budete potřebovat:

  • 1 batátu
  • Mražený listový špenát
  • Vajíčka
  • Lahůdkové droždí Vilgain (Koupíte tady)

  • Sůl, pepř

 

Lahůdkové droždí má takovou oříškovo-sýrovou chuť, skvěle se k tomuto receptu hodí. Kromě chuti je i velice zdravé, obsahuje například vitamin B. Na každý toast jsem dala asi ½ lžíce

 

Postup:

Batátu jen omyjte, ale neloupejte. Nakrájejte jí na silnější plátky-já jsem jich měla šest. Rozložte na plech vyložený pečícím papírem a dejte péct do trouby. Ještě je můžete potřít troškou oleje, ideálně ve spreji, ale nutné to není.

Pečte na 200 stupňů, dokud nebudou zcela měkké-od 15 minut výše kontrolujte. Povrch lehce zhnědne a budou na dotek měkké, pak jsou hotové a můžete je vyndat.

Mezitím si uvařte listový špenát (použila jsem mražený) s troškou soli a pokud chcete i česneku. Vyvařte z něj všechnu tekutinu.

Připravte si také tolik volských ok, kolik budete chtít toastů. Nechala jsem tekutý žloutek, po rozkrojení vytvoří vlastně takovou krémovou omáčku a je to skvělé.

 

Na talíř dejte plátek batáty, na to listový špenát, posypte lahůdkovým droždím, a nakonec dejte volské oko.

 

Nechte si chutnat😊.

TIP:

Zbylé toasty můžete připravit i nasladko anebo schovat na další dny. Vynikající jsou například s arašídovým máslem a banánem.

 

Příprava: Batáty i špenát si můžete připravit dopředu. Druhý den už to jen ohřejete, připravíte volské oko a snídaně/ oběd/ večeře je hotová.

 

VIDEORECEPT: