Hledáte zdravou sladkou svačinku? Vyzkoušejte datle plněné arašídovou náplní. Jsou vynikající! Náplň obsahuje arašídové máslo, datle, med, kokosový olej, arašídy a také tsampu. Tsampa se vyrábí z bio ječmene a seženete ji na stránkách www.protibet.cz. Já jsem ji objevila teprve nedávno a pořád z ní zkouším připravit něco nového. Například tyhle plněné datle. Měla jsem chuť na něco sladkého, ale nechtěla jsem se s něčím péct. Tohle je rychlovka, kterou si pěkně osladíte život. Byly pryč, během minutky. Asi je budu muset brzy zopakovat😊

Slyšíte o tsampě poprvé? Přečtěte si tento článek, kde se všechno dozvíte: https://www.zijemehomemade.cz/tsampa-tradicni-indicky-pokrm/

 

Suroviny:

 • 200g datlí

Arašídová náplň:

 • 100g mletých arašídů
 • 100g tsampy
 • 80g sušených datlí (váženo bez pecky)
 • 70g medu
 • 40g arašídového másla (používám neslazené z pražených arašídů: RECEPT)
 • 20g kokosového oleje nebo ghíčka (České ghíčko)
 • Vroucí voda na namočení datlí
 • Podle potřeby: trošku vody nebo kokosového oleje

Chcete tsampu vyzkoušet?

Zadejte na https://shop.protibet.cz/vareni/tsampa-2/ kód VERONIKA15 a získáte 15% slevu na každé balení tsampy. Z tsampy můžete připravit vynikající bramboráčky, kaši, polévku, knedlíčky a jiné sladké i slané recepty. Také s ní zahustit polévku. Je skoro bez lepku a díky tomu je velice dobře stravitelné. Věřím, že vám bude moc chutnat. Já jsem si ji zamilovala a tsampa se stala každodenní součástí jídelníčku:-).

Vypadá takto:

Příprava arašídové náplně:

 1. Sušené datle zbavte pecky. Zalijte je vroucí vodou a nechte 5 minut stát.
 2. Poté datle sceďte a nechte chvilku okapat. Nakrájejte je nadrobno, až se z nich vytvoří taková pasta.
 3. Arašídy můžete použít pražené nebo syrové. Rozhodně musí být loupané. Já mám radši pražené arašídy. Dají se koupit již pražené anebo dám syrové arašídy na cca 8 minut do trouby na 175 stupňů. Pražené arašídy se prodávají ve většině případů solené. Stačí je prosít a zbavit tak většiny soli. Zbytek soli nevadí, dodá to kuličkám výraznější chuť. Často je seženu jen solené pražené a proto volím nejčastěji právě je.
 4. Pro namletí dejte arašídy do mixéru, robota nebo choppera. Při malém množství jde použít i mlýnek na kávu (ten jsem použila já). Rozmixujte je pěkně najemno.
 5. Pastu z datlí dejte do misky, přidejte tsampu, med, arašídové máslo, kokosový olej a mleté arašídy.
 6. Dobře promíchejte. Pokud se náplň drolí, přidejte lžičku vody.
 7. Nyní si připravte 200g datlí. Asi vám to nevyjde přesně, ale se zbytkem náplně nebo datlí si jistě poradíte:-). Každou datli rozřízněte a vyndejte z ní pecku.
 8. Z arašídové náplně trochu odeberte, udělejte z ní váleček a vložte ho do datle. Náplň může být vidět, klidně je naplňte více.
 9. Můžete podávat😊

 

Další recepty:

Jogurtová kaše s tsampou

Jogurtové kuličky z tsampy