Rychlé nepečené kuličky s tsampy (prášek z praženého ječmene), arašídového másla, ovesných vloček a ghíčka. Slazené jsou třtinovým cukrem, použít ale lze i med nebo čekankový sirup. Do kuliček můžete dále přidat i sušené ovoce jako například rozinky nebo brusinky. Kuličkou jsou výtečně i polité hořkou čokoládou.

Tuto zdravou svačinku připravíte během chvilky. Je to přesně ten typ receptu, který mám nejraději: všechno do mísy, smíchat a je to😊.

 

Suroviny:

  • 70g tsampy
  • 65g arašídového másla z pražených arašídů (RECEPT)
  • 50g jemných ovesných vloček
  • 50g třtinového cukru
  • 30g ghí
  • 60g mléka nebo rostlinného mléka

Pro slevu na tsampu zadejte kód VERONIKA15 na těchto stránkách Pro Tibet

 

Postup:

Ghíčko nechte povolit na pokojovou teplotu, ať se s ním lépe pracuje.

Stejně tak i arašídové máslo.

Vše dejte do misky a smíchejte. Z těsta tvořte kuličky. Pokud se těsto drolí, přidejte trochu mléka. Pokud se lepí, přidejte tsampu.

Tsampu není nutné tepelně upravovat, ječmen je již pražený. Tím pádem můžete kuličky udělat i bez pečení nebo vaření.

Tsampu vyrábí a prodává ProTibet. Mám velkou radost, že jsem pro vás dostala slevový kód, který můžete využít. Stačí v objednávce zadat VERONIKA15 a dostanete 15% slevu.

Na co dalšího tsampu využít? Na konci stránky najdete odkaz na další recepty anebo do vyhledávání zadejte slovo tsampa. Mám tu recept na bramboráčky, kuličky, kaše, nápoje nebo sušenky. Vyzkoušejte ji a dejte mi vědět, jak vám chutnala:-).

 

Rostlinná mléka:

Rostlinné mléko si doma můžete také vyrobit, je to otázka chvilky. Normálně ořechy nebo semínka předem namáčím, ale nutné to není. Stačí všechno hodit do mixéru, rozmixovat a přecedit. Příprava vám zabere pár minut a za tu chuť to rozhodně stojí. Domácí rostlinná mléka neobsahují cukr, zahušťovadla ani aromata. Navíc jsou šetrné i k vaší peněžence. Všechny recepty na rostlinná mléka najdete zde: Rostlinná mléka

 

Skladování: v lednici nebo mrazáku

Trvanlivost: v lednici spotřebujte do týdne, v mrazáku vydrží několik měsíců.