Kaolin je bílý jíl, který se v kosmetice používá velice často pro jeho účinky na pleť. A co vlastně takový kaolin umí? Stahuje póry, odstraňuje černé tečky a pomůže vám i s léčbou akné. Je to druh jílu, velice jemný bílý prášek, který seženete za pár korun na internetu.

 

 Když kaolin smícháte s bílým jogurtem vytvoříte detoxikační masku vhodnou pro všechny typy pleti. Pleť po ní bude velice jemná, póry zmenšené a hlavně odstraní přebytečnou mastnotu (což ocení hlavně mastná nebo aknózní pleť). Přestože se nejedná o peeling umí tato maska odstranit odumřelé buňky. Po umytí tak zůstane jen hebká a zdravá pokožka.

Suroviny

  • 1 a 1/2 lžíce kaolinu (6 gramů)
  • 2 lžičky mandlového olej

 

Příprava

Kaolin nasypte do misky a smíchejte s mandlovým olejem do pasty. Vidličkou rozmíchejte tak, aby v pastě nebyly hrudky. Naneste na pleť, nechte 15 minut působit a poté smyjte. Po použití naneste hydratační krém.

 

Poznámka: Kaolin nabírejte opatrně, aby nezačal prášit. Pokud by prášil snažte se to nedýchat, protože žádný prášek i když je přírodní není dobré vdechovat.

 

Skladování: zbytky masky skladujte v lednici v uzavřené nádobě. Když nebude v uzavřeném obalu uschne. Před použitím znovu promíchejte, olej se může oddělit.

Trvanlivost: 3 dny