Roste vám na zahradě měsíček? Připravte si kukuřičné placky s měsíčkem. Tento recept pochází z Angoly. Je to země, do které se asi nikdy nepodívám a proto jsem ráda, že alespoň mohu ochutnat něco z její kuchyně.

Měsíček nám na zahradě roste jako divý. Každý rok je ho víc a víc. Tenhle rok jsem začala dělat sirup, mastičky a další. Jídlo z měsíčku jsem ale dělala poprvé. Nemá moc výraznou chuť, ale vím, že je velice zdraví, takže přidat měsíček do placek určitě nějaký smysl má. Jinak placky jsou moc dobré jako příloha i jako malé samostatné jídlo.

Kukuřičné placky dělám často, ale tyhle jsou jiné. Je v nich kokosové mléko a to jim dá originální chuť.

 

Suroviny:

  • 250g mražené kukuřice
  • 110g kokosového mléka light*
  • 50g hladké mouky
  • 1 vejce vel. M
  • 1-2 lžíce měsíčkových květů
  • 1 malá cibule
  • ½ lžičky pepře
  • Na osmažení: kokosový nebo olivový olej

*Pokud nemáte, lze použít smetanu

 

Kokosový olej

Protože je v receptu kokosové mléko, použila jsem kokosový olej z www.zdravizesrilanky. Podruhé jsem použila slunečnicový a po třetí nic. Dobré je všechno, můžete si vybrat. Když použijete kokosový, zvýrazníte kokosovou chuť, protože i samotný olej chutná po kokosu.

 

Kampotský pepř

Mletý černý pepř není v plackách moc cítit. Proto jsem podruhé použila čerstvě namletý kampotský černý pepř. Ten už placky ochutil jemnou pepřovou chutí.

 

Postup:

Mraženou kukuřici zalijte vroucí vodou a nechte 5 minut povolit. Přeceďte a nechte okapat.

Cibuli nakrájejte nadrobno. Já jsem zvyklá používat ruční sekáček. Na cibuli i jiné potraviny je to skvělé řešení. Není do elektricky. Jen do něj dám to, co potřebuji nakrájet a párkrát zatáhnu.

V míse smíchejte kukuřici, kokosové mléko, mouku, vejce, měsíček, cibuli a pepř. Tedy vše ze seznamu.

Na pánvi rozpalte malé množství oleje a lžící dělejte hromádky. Rozetřete do stran jako lívance. Pečte z obou stran dozlatova.

Chcete placky bez oleje?

Použijte nepřilnavou pánev nebo palačinkovač. Na ty žádný tuk používat nemusíte.

 

Kokosové mléko

Použila jsem light kokosové mléko. Je tekutější a pro tyhle recepty ideální. Plnotučné obsahuje hodně tuku, který se usazuje na povrchu. Pokud máte plnotučné, jde to také, ale doporučuji ho krátce zahřát, aby se tuk spojil s mlékem.

 

Měsíčkové květy

Až vám měsíček vykvete, otrhejte z hlavičky pouze oranžové lístky.