Tento týden jsem ochutnávala zelený čaj s ovocem soursop a moringou z eshopu Zdraví ze Srí lanky. Popravdě jsem před tím ani netušila, co to soursop a moringa jsou, ale stačilo se informovat na internetu😊. Jsem opravdu vděčná za to, jak jsou dnes tyto informace dostupné. Dřív jsem pořád běhala do knihovny a kolikrát jsem se ani nedopátrala toho, co jsem potřebovala.

Ovoce soursop je plod Láhevníku ostnitého. Má mnoho názvu, říká se mu i graviola nebo gunabana (ani jedno mi nic neříká:-D). Ovoce soursop je 20-30 cm dlouhé a váží až 0,5 kg. Na povrchu ovoce jsou měkké ostny. Chutí připomíná jahodu s banánem.  Více o tomto ovoce najdete ZDE .

Zelený čaj s ovocem soursop a moringou seženete na www.zdravizesrilanky.cz

 

Tento čaj obsahuje i moringu. Moringa je až 12 metrů vysoký strom. Používají se z něj květy, kořeny, listy…jedlá je skoro celý strom. Pokud si koupíte čaj s moringou nebo prášek, jedná se o listy. Moringa se používá do potravin, na vaření i do kosmetiky.

Hodnocení čaje:

Čaj je moc chutný. Ovoce soursop mu dodává sladší chuť. Našla jsem v něm kostky tohoto ovoce. Schválně jsem je ochutnala a opravdu chutná jako jako banán s jahodou a možná i trochu jako ananas. Banán je v něm cítit určitě. Vůně je moc příjemná.

Protože bylo venku sluníčko, udělala jsem i jeho studenou verzi. Léto je za rohem a tak už postupně přecházím na studené nápoje. A právě na recept na ledový čaj z tohoto netradičního čaje jsem si pro vás připravila dnes:

 

Budete potřebovat:

  • 250ml vařící vody 
  • 1 lžička sypaného zeleného čaje s ovocem soursop a moringou (Koupíte zde)
  • 2 lžičky cukru
  • 1 větvička máty (7 lístků)
  • Led

 

Postup:

Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 stupňů. Pokud vaříte vodu v rychlovarné konvici, nechte jí chvilku odstát, ať voda trochu zchladne. Při vyšší teplotě bude čaj hořký.

Čaj nechte louhovat 5 minut, poté přeceďte.

Po vychladnutí přelijte do sklenice, přidejte mátu a led. Kdo chce, může přidat i plátek citrónu nebo limety.