Zlaté mléko mám moc ráda, takže jsem si jedno připravila i z Many. Je sice připravené za studena, ale to je v tomhle vedru vlastně dobře😊. Jinak je v něm stejné koření jako u originálu – kurkuma, zázvor, černý pepř a také troška medu. Zlaté mléko se používá jako prevence proti nachlazení a na podporu imunity. Já jsem jako základ použila Mana prášek – ManaPowder origin. Je to prášek k přípravě nápoje, který vydá za 1 nutričně vyvážené jídlo. Je jen na vás, jestli si uděláte jídlo větší a dáte si ho k obědu nebo večeři anebo menší a bude to snídaně či svačina. Obsahuje všechny potřebné látky – vitaminy, minerály, dostatek bílkovin, vlákniny…Prostě vše, co by mělo zdravé jídlo obsahovat.

V nápoji najdete banán, kurkumu, pepř, zázvor, skořici a med. Banán je volitelný, pokud ho tam nechcete, tak ho vynechte. Dodá nápoji sladkou chuť, a proto většinou do nápoje přidávám. Co ale určitě nevynechávejte je černý pepř, posiluje totiž účinky kurkumy (má protizánětlivé vlastnosti, je to nejsilnější přírodní antibiotikum). Studené zlaté mléko z Many je vynikající, určitě ho vyzkoušejte. Vlastně je dobře, že je studené, protože v létě horké nápoje zase tolik nevyhledávám a vy určitě také ne😊.

 

Suroviny:

  • 150ml studené vody
  • 1 banán (100g)
  • 43g ManaPowder origin
  • 2 lžičky medu
  • 1 lžička mleté kurkumy
  • 1/8 lžičky sušeného mletého zázvoru (nebo kousek čerstvého)
  • Špetka mletého černého pepře

 

Mana:

Použila jsem ManaPowder origin Mark 6. Je to prášek k přípravě nápoje, kterým můžete nahradit 1 či více jídel. Více o Maně najdete na www.mojemana.cz.

 

Postup:

Všechny suroviny dejte do mixéru a rozmixujte. Nápoj ihned spotřebujte, nejlépe chutná čerstvě připravený.

 

Tento nápoj nahradí 1 snídani nebo svačinu.

 

Máte velký hlad? Připravte dvojnásobné množství nápoje. V tom případě bych použila jen jeden banán namísto dvou, aby to nebylo moc. Recept: 300ml studené vody, 86g ManaPowder origin, med podle chuti, 2 lžičky mleté kurkumy, ¼ lžičky sušeného mletého zázvoru a špetka mletého pepře, 1-2 banány.

TIP: Do nápoje ještě můžete přidat špetku mleté skořice nebo mletého kardamomu.