Pracny nemusí být jen pečené. Když už jsem měla vyndané pracnové formy, chtěla jsem je ještě trochu využít. Mají krásné vzory tak jsem si říkala, že i by i nepečené cukroví v nich vypadalo moc hezky. Stačí je naplnit kakaovým těstem, které najdete dole a dát je ztuhnout do mrazáku. Na těch pečených nebyl vzor tak vidět, ale teprve u nepečených pracen mohly vyryté obrázky na formách  vyniknout naplno. Můžete je polít čokoládou nebo je nechat jen tak.

Suroviny

  • 160g piškotů
  • 160 g moučkový cukr
  • 100g másla
  • 3 lžíce hořkého kakaa
  • 1 lžíce rumu nebo vaječného likéru

Příprava

  1. Všechny suroviny dobře propracujte. Získáte pěkné těsto na nepečené cukroví. Těsto nemá být drolivé, pokud se drolí přidejte trochu másla.
  2. Do ruky si vezměte trochu těsta a napěchujte ho do formiček na pracny. Nejlépe funguje silikonová forma na pracny, ale i kovové budou v pořádku. Když je formička naplněná ještě těsto upěchujte. 
  3. Naplněné formičky vyskládejte na rovný tác a dejte ho do mrazáku. Za hodinu formy vyndejte a klepnutím pracny vyklopte. Díky zmražení půjdou pracny vyklopit z kovových forem, v případě silikonových tento krok přeskočte.
  4. Pracny dejte do dózy a uložte do lednice. Ještě je můžete obalit v moučkovém cukru, mletých ořechách, kakau nebo polít čokoládou.

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 1 týden