Trápí vás zažloutlé nehty? Nejčastěji se zabarví do žluta od barevných laků. Většina laků to nedělá, ale pak se najde jeden, který barví do žluta a to pořádně. Nebo jste možná loupali ořechy, pracovali s kurkumou…nebo něco jiného. Tak či tak je pomoc na žluté nehty stejná.

Přečtěte si recept na přírodní „bělítko“ na nehty. Je dost možné, že suroviny na něj už máte a tak není nic jednoduššího než si rovnou pastu na bělení připravit. Za chvilku už zase budete mít nehty které budou krásné i bez laku na nehty. Zažloutlé nehty zrovna moc přitažlivě nepůsobí, raději se vrátíme k původní barvě nehtů.

Pasta má nejen bělící účinky, také posiluje nehty, zabraňuje lámání a vyživuje.

 

Budete potřebovat:

  • 1 lžíce citrónové šťávy (čerstvě vymačkané)
  • 3 lžíce olivového oleje

 

Příprava:

  1. Olivový olej zahřejte (mikrovlnka, sporák, vodní lázeň…). Přidejte čerstvě vymačkanou šťávu z citrónu.
  2. Počkejte až směs bude vlažná. Nemá být studená, ale zase vás nemá pálit. Možná si říkáte, proč se olej zahřívá. Je to kvůli zvýšení účinnosti. Když je olej horký lépe působí, dostane se hlouběji. To platí nejen pro péči o nehty, ale také o pleť nebo vlasy.
  3. Když je směs tak akorát horká, začněte s nanášením na nehty a jejich okolí. Pro maximální účinnost každý nehet promasírujte.
  4. Používejte každý den po dobu týdne nebo do odstranění zažloutnutí. Poté opakujte jednou za týden nebo dva, pro zachování zdravých, silných nehtů (nebo když budete mít chuť se hýčkat).
  5. Po použití uložte zbylou směs do lednice a nechte si jí na zítra.

 

Při pravidelném používání budou nehty zdravější, silnější, bez známek zažloutnutí. Také zabráníte vzniku záděrek.