Voňavá koupelová sůl z himalájské soli, růže a levandule. Dopřejte si po dlouhém pracovním dni relaxační koupel. Uvidíte, že vám hned bude lépe. Květiny plující po hladině, vůně levandule…to je prostě nádhera.

 

Suroviny

  • 100g hrubozrnné himalájské soli
  • Hrst sušené červené růže
  • 30 kapek levandulové silice

Volitelně:

  • Sušená levandule (pouze pupeny)
  • 20g jedlé sody (zjemňuje pokožku)

Postup:

Sušená růže: růži si můžete doma nasušit anebo si koupit již nasušené lístky. Na zahradě nám roste rudá růžička. Počkala jsem, až mě potěší svou krásou a pak jsem jí otrhala. Lístky otrhejte a dejte je usušit do sušičky nebo je jen rozložte na plech a nechte schnout na vzduchu.

Himalájskou sůl smíchejte s levandulovou silicí. Smíchejte s lístky růže, případně i sušenou levandulí a jedlou sodu. Z levandule použijte pouze pupeny.

 

Použití:

Celý obsah sklenice vysypte do horké vany a relaxujte. Samozřejmě jí nemusíte spotřebovat všechnu, záleží na vás.

 

Sůl jako dárek:

Sežeňte nějakou pěknou sklenici. Sůl bude lépe vypadat vrstvená. Nejdříve nasypte sůl smíchanou s levandulovou silicí. Na to nasypte jedlou sodu a listy růže. Přidat můžete i sušenou levanduli. Zavažte stužkou a máte krásný dárek.

 

Suroviny:

Sušená růže: použít můžete doma nasušenou růži (použila jsem červenou). Nebo si jí můžete koupit již nasušenou. Prodávají se i poupata růže, to také vypadá nádherně.

Jedlá soda: Chtěla jsem, aby byl tento recept bez surovin v plastovém obalu. Proto používám jedlou sodu od Tierra Verde (e-shop)

Himalájská sůl: sehnala jsem ji v prodejně se zdravou výživou. Dá se použít jemná i hrubá. Místo ní lze použít i mořskou sůl.

Levandulová silice: Silici jsou použila od Tierra Verde, stejně jako jedlou sodu.

Levandulové pupeny: Levanduli jsem si natrhala na naší zahrádce. Nechala jsem jí uschnout a pak otrhala pupeny. Větvičky jsem vyhodila. Stejně jako u růže, se dějí levandulové pupeny koupit. Například na Mýdlovém světě (mydlovysvet.cz)